(FOTO) Kolejne emocje w łuczniczych mistrzostwach

Znamy już wszystkich finalistów Mistrzostw Europy w Łucznictwie Legnica 2018. Niestety, nie ma w tym gronie żadnego Polaka, ale dobra wiadomość też jest. Sylwia Zyzańska wywalczyła dla Polski kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Europejskie w Mińsku.  

Tak ciekawie w Legnicy jeszcze nie było. Od samego rana do godzin popołudniowych najlepsi łucznicy na Starym Kontynencie walczyli o przepustki do finałów, które w sobotę odbędą się w pięknej scenerii w rynku. Emocje rosły z każdą rundą, a padający pod koniec rywalizacji deszcz dodawał dramaturgii. To właśnie w trakcie ulewy francuska para Melanie Gaubil i Thomas Chirault popisała się perfekcyjnym strzelaniem, posyłając każdą z czterech strzał w sam środek tarczy.  

Z Polaków w czwartek startowali Sylwia Zyzańska i Kacper Sierakowski w łuku klasycznym oraz Anna Stanieczek i Łukasz Przybylski w bloczkowym. Najlepiej zaprezentował się ostatni ze wspomnianych zawodników. 24-letni Przybylski awansował do 1/8 finału. Potyczkę z liderem światowego rankingu Mikiem Schloesserem co prawda przegrał, ale został sklasyfikowany na 9. miejscu. Czyli wyżej niż drugi na świecie Stephan Hansen, który nieoczekiwanie stracił szanse na medal już w trzeciej rundzie. Sam Schloesser też sprawił niespodziankę in minus i dotarł tylko do ćwierćfinału. 

Najlepsza z polskich łuczniczek w “klasyku” Zyzańska już w 1/16 finału stanęła przed równie wielkim wyzwaniem co Przybylski. Pojedynkowała się bowiem z Ksenią Pierową, a to mistrzyni świata, wicemistrzyni olimpijska i wiceliderka światowego rankingu. 21-letnia Polka walczyła, wygrała jednego seta, w innym urwała rywalce punkt. Ostatecznie przegrała 3-7, ale przed ostatnią, piątą turą strzelań jeszcze miała szansę dogonić renomowaną rywalkę. 63-letnia Stanieczek (łuk bloczkowy) również odpadła w 1/16 finału. 

Po południu pary rywalizowały w mikście. Stanieczek razem z Przybylskim, a do Zyzańskiej dołączył Kacper Sierakowski. Niestety, powodów do radości nie było. 

– To był występ zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nie jestem zadowolony ze swojego strzelania. Oddałem jeden bardzo zły strzał, a pojedynek tak się ułożył, że jak już na początku straciliśmy, to potem nie potrafiliśmy dogonić. Trudno powiedzieć, co o tym przesądziło – skomentował porażkę z reprezentacją Czech Sierakowski.  

W piątek jednodniowa przerwa w mistrzostwach. Odbędzie się natomiast turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Igrzysk Europejskich w Mińsku. Polacy jedno miejsce za sprawą Zyzańskiej już mają. W sobotę finały na legnickim rynku. O złoto w “klasyku” powalczą Rumun Dan Olaru i Holender Steve Wijler oraz Dunka Maja Jager i Turczynka Yasemin Anagoz. W bloczkach o tytuł najlepszego łucznika Europy będą konkurować Francuz Pierre-Julien Deloche z Włochem Federico Pagnonim oraz Hiszpanka Andrea Marcos z Turczynką Yesim Bostan. 

tekst: Antoni Cichy / Press and Media Officer European Outdoor Archery Championships

foto: Paweł Sasiela / dolnyslask24h.pl

Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Europy w łucznictwie mistrzostwa łucznictwo łuk klasyczny łuk bloczkowy Legnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.