X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


O bezpieczeństwie elektrycznym w ZSHiU w Bolesławcu

Wykładowca Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz członek Zarządu Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr inż. Maciej Gwoździewicz ze swoim wykładem "Bezpieczeństwo elektryczne, czyli jak korzystać z prądu i się nie zabić" gościł w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu. To nie pierwsza wizyta naukowca w placówce.

- Głównym tematem kolejnego wykładu w Bolesławcu był bolec w gniazdku elektrycznym, który jest bardzo istotną częścią. Gniazdka bez bolca kupować po prostu nie wolno, co dzisiaj tłumaczyłem młodzieży oraz przybyłym gościom - zauważał dr inż. Maciej Gwoździewicz.

Jak podkreślano zdobyta wiedza będzie przydatna dla każdego uczestnika w codziennym życiu.

- Myślę, że w XXI wieku wszyscy korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych o różnej mocy, o różnym stopniu bezpieczeństwa. Często nie zastanawiamy się nad tym, czy te urządzenia są bezpieczne. Często sami dokonujemy przeróbek, napraw nie będąc świadomym, że tworzymy zagrożenie dla siebie i członków rodziny. Tę świadomość trzeba budować od najwcześniejszych lat - mówił mgr Wiesław Stefanik, dyrektor ZSHiU w Bolesławcu.

ZSHiU w Bolesławcu Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu Wiesław Stefanik dr inż Maciej Gwoździewicz Politechnika Wrocławska PWr Wydział Elektryczny PWr SEP Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Wrocławski SEP

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.