Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

IV liga: Orzeł upolował Sokoła, Olimpia o krok od III ligi

IV liga: Orzeł upolował Sokoła, Olimpia o krok od III ligi
Sokół Wielka Lipa ma już tylko matematyczne szanse na awans. Fot. Juszczu

Zaległości z 17.kolejki IV ligi dolnośląskiej nadrobiły dziś drużyny Orła Ząbkowice Śląskie i Sokoła Wielka Lipa.

Kibice na rozisiedli się jeszcze dobrze na krzesełkach, a już w piątej minucie ząbkowiczanie objęli prowadzenie za sprawą Dawida Kuriaty. Ich radość z prowadzenia trwała do 27 minuty, kiedy to stan rywalizacji wyrównał Kamil Kozłowski z rzutu karnego. Losy spotkania rozstrzygnęły się po zmianie stron, a dokładnie w 71 minucie. Gola na wagę kompletu punktów dla Orła strzelił Arkadiusz Majewski.

Co dzisiejsze rozstrzygnięcie w Ząbkowicach Śląskich oznacza dla układu tabeli? Orzeł przesunął się na czwarte miejsce kosztem GKS-u Kobierzyce, ale przede wszystkim wykonał sporą przysługę dla liderującej Olimpii. Kowarzanie mają nadal sześć punktów przewagi nad drugim Sokołem i jeśli w najbliższą sobotę pokonają... Orła, w ramach 28.kolejki, to oficjalnie zapewnią sobie awans. Również remis lub porażka może zapewnić zespołowi spod Śnieżki przepustkę do III ligi, ale wówczas muszą oglądać się na wicelidera, który zagra z kolei z Lotnikiem Jeżów Sudecki.

25 maja (środa), godz. 17:30 - Ząbkowice Śląskie
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Sokół Wielka Lipa 2:1 (1:1)
Bramki: Kuriata 5', Majewski 71' - Kozłowski 27'-k.

IV liga dolnośląska Orzeł Ząbkowice Śląskie Sokół Wielka Lipa Olimpia Kowary

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.