Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

IV liga: Olimpia Kowary w III lidze

IV liga: Olimpia Kowary w III lidze
Od nowego sezonu kibice Olimpii swoich pupili będą oglądać na boiskach III ligi. Fot. Juszczu

Olimpia Kowary dopięła swego - w sezonie 2016/2017 będzie występować w III lidze.

Dla kowarzan nie było to pierwsze podejście do III ligi, ale za każdym razem czegoś brakowało. W sezonach 2012/2013 i 2013/2014 przegrywali batalię o miejsca premiowane przepustką na wyższy szczebel na ostatniej prostej. Dla Kowar sam fakt gry w III lidze to ogromny sukces, historyczne wydarzenie, ale także duże wyzwanie organizacyjne. Nie zapominajmy, iż od kampanii 2016/2017 ten poziom rozgrywkowy ulegnie modyfikacji. Będą istnieć cztery grupy, a nie osiem i Olimpię będą czekać nie tylko wyjazdy do województwa lubuskiego, ale także na opolszczyznę czy Górny Śląsk.

Team pod batutą Adriana Szczurka, który w marcu przejął schedę szkoleniowca po Aleksieju Tiereszczenko, przypieczętował awans pokonując w sobotnie popołudnie na wyjeździe Orła Ząbkowice Śląskie 0:2. Na listę strzelców wpsiali się Łotysz Raivis Vitolnieks i Sebastian Szujewski. Drużyna spod Śnieżki mogła nawet w przypadku porażki otwierać oficjalnie szampany, ale był jeden warunek. W zaczynającym sie o godzinie 13:00 spotkaniu Lotnik Jeżów Sudecki musiał ograć Sokoła Wielka Lipa. Tak się jednak nie stało. Wicelider zwyciężył 3:1.

Dla jeżowian pojedynek w Wielkiej Lipie miał duże znaczenie, bowiem cały czas nie byli pewni tego czy utrzymają się bez konieczności gry w barażach. Dzisiaj dużą zasługę wykonali dla nich piłkarze Zjednoczonych Żarów, którzy będą musieli powalczyć o swój byt w dodatkowych spotkaniach. Zespół z Żarowa pokonał przed własną publicznością trzynastą Polonię Trzebnica i dwunasty Lotnik na dwie kolejki przed finiszem zachował cztery punkty przewagi nad lokatami barażowymi, ale ponadto w 30.kolejce otrzyma darmowe punkty za spotkanie z BKS-em. 

IV liga dolnośląska - 28.kolejka
28 maja - sobota
Poogń Oleśnica - AKS Strzegom 4:1
Piast Nowa Ruda - AKS Strzegom 1:0
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Olimpia Kowary 0:2
Sokół Wielka Lipa - Lotnik Jeżów Sudecki 3:1
GKS Kobierzyce - Bielawianka Bielawa 6:0
Chrobry II Głogów - GKS Kobierzyce 5:2
29 maja - niedziela
Zjednoczeni Żarów - Polonia Trzebnica 1:0

Orkan Szczedrzykowice - BKS Bobrzanie Bolesławiec 3:0 vo.
BKS wycofał się z rozgrywek
 

IV liga dolnośląska Sokół Wielka Lipa Orzeł Ząbkowice Śląskie Olimpia Kowary Lotnik Jeżów Sudecki Zjednoczeni Żarów Polonia Trzebnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.