Baraże o II ligę: Górnik ograł KS Polkowice i czeka na Polonię

Baraże o II ligę: Górnik ograł KS Polkowice i czeka na Polonię
Czy na stadion w Wałbrzychu powróci II liga? Fot. wikipedia

Już jutro piłkarzy Górnika Wałbrzych czeka pierwszy akt walki o awans do II ligi.

Na Dolny Śląsk zawita mistrz III ligi grupy łódzko-mazowieckiej - Polonia Warszawa. "Czarne Koszule" pod zarządem byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Władysława Engela próbują odbudować się i wrócić na piłkarskie salony w kraju, po tym jak w 2013 roku zostali zdegradowani z Ekstraklasy do IV ligi.

Wałbrzyszanie o to, aby zmierzyć się z klubem ze stolicy musieli stoczyć dodatkowy bój, bowiem rywalizacja ligowa nie wyłoniła zwycięzcy grupy dolnośląsko-lubuskiej. Górnik i KS legitymowały się identycznym dorobkiem punktowym, a ponadto bilans bezpośrednich starć także "wychodził" na remis. Przy takim obrocie sprawy regulamin jasno nakazywał rozegranie dodatkowego meczu, który odbył się w minioną środę na neutralnym gruncie w Trzebnicy. Podopieczni Roberta Bubnowicza wygrali 2:1 po trafieniach Marcina Orłowskiego, notabene króla strzelców III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Polkowiczanie zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem kontaktowym Roberta Dziedziny.

Dodatkowe 90 minut przed starciem z Polonią Warszawa z pewnościa nie ucieszyło sztabu szkoleniowego Górnika, gdyż gra co trzy dni może odbić się negatywnie na postawie ich podopiecznych. "Czarne Koszule" udział w barażch o II ligę zapewniły sobie na kolejkę przed końcem, więc Igor Gołaszewski miał pewien komfort przed ostatnim meczem i mógł dać trochę odpocząć swoim kluczowym piłkarzom, a do tego miał jeszcze cały kończący się tydzień na przygotowanie swojego teamu.

To Polonia jest faworytem do awansu, ale łatwo jej nie będzie, gdyż w Wałbrzychu chcieliby już po roku przerwy wrócić na drugoligowe boiska. Przed dwoma laty w barażach o II ligę także zmierzyli się mistrzowie grupy dolnośląsko-lubuskiej i łódzko-mazowieckiej. Wówczas Ursus Warszawa wyeliminował Ślęzę Wrocław i awansował do kolejnej rundy (w sezonie 2013/2014 baraże w związku z utworzeniem jednej grupy II ligi miały dwa szczeble). Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek na Stadionie Tysiąclecia w Wałbrzychu w sobotę o godzinie 16:00.

baraże II liga III liga dolnośląsko-lubuska Polonia Warszawa Górnik Wałbrzych

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.