Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Za nami baraże o IV ligę, tylko Włókniarz zachował byt

Za nami baraże o IV ligę, tylko Włókniarz zachował byt
Zamet Przemków otrzymał w barażach o IV ligę wolny los. Fot. Juszczu

W niedzielne popołudnie rozegrano trzy mecze barażowe o udział w IV lidze dolnośląskiej w sezonie 2016/2017.

Wolny los otrzymał Zamet Przemków, który w losowaniu trafił na wycofany w przerwie zimowej BKS Bolesławiec. Dzięki temu przemkowscy kibice mogli emocjonować się na własnym stadionie inną potyczką, której stawką była IV liga. W Przemkowie rywalizowały drużyny Nysy Zgorzelec i Zjednocznych Żarów. Po pierwszej bezbramkowej połowie, po zmianie stron zgorzelczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 2:0. Dla Nysy jest to powrót na ten szczebel rozgrywkowy po zaledwie roku przerwy.

Kolejny spadek z rzędu zaliczyła Polonia Trzebnica. Rok temu spadła z III ligi dolnośląskiej, a w tym roku z IV ligi dolnośląskiej i w utrzymaniu nie pomgół nawet były piłkarz Śląska Wrocław Krzysztof Ulatowski. W Żórawinie Polonia musiała uznać wyższość Sokoła Marcinkowice, rewelacji rundy wiosennej wrocławskiej Klasy Okręgowej, który wygrał 2:0. Gola na wagę awansu dla Sokoła padły w ostatnim kwadransie.

W najbardziej dramatycznych okolicznościach rozstrzygnięcie zapadło w Wilkowie, gdzie o IV ligę kopie kruszyły ekipy LKS-u Bystrzyca Górna i Włókniarza Mirsk. Jedyna bramka padła w czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy, a jej autorem był zawodnik mirszczan. Zaznaczmy, że przedstawiciel okręgu wałbrzyszkiego mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale w pierwszych 45 minutach dwukrotnie obił poprzeczkę. Włókniarz jako jedyny zdołał się uchronić w niedzielę przed degradacją.

Braże o udział w IV lidze dolnośląskiej w sezonie 2016/2017
19 czerwca - niedziela
Zjednoczeni Żarów - Nysa Zgorzelec 0:2 (0:0)
Bramki: Czajkowski 55', Bystryk 90'
w Przemkowie
Polonia Trzebnica - Sokół Marcinkowice 0:2 (0:0)
Bramki: Wejerowski 75', Szponar 86'-k.
w Żórawinie
Włókniarz Mirsk - LKS Bystrzyca Górna 1:0 (0:0)
Bramki: Kowalski 90'+4'
w Wilkowie

 

IV liga dolnośląska baraże Włókniarz Mirsk LKS Bystrzyca Górna Nysa Zgorzelec Zjednoczeni Żarów Sokół Marcinkowice Polonia Trzebnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.