IV liga: Podział na grupy w sezonie 2016/2017

IV liga: Podział na grupy w sezonie 2016/2017
Zagłębie II Lubin będzie faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w gr. jeleniogórsko-legnickiej. Fot. Juszczu

Znany jest już podział IV ligi dolnośląskiej na grupy w sezonie 2016/2017. Musi go zatwierdzić jeszcze oficjalnie Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

Podzielenie 32 klubów na pół ułatwiła związkowi postawa jeleniogórskich klubów w barażach. Włókniarz Mirsk zachował ligowy byt, a pretendent do awansu Nysa Zgorzelec awansowała przez baraże. Przy takim obrocie sprawy DZPN do grupy jeleniogórskiej-legnickiej musiał dokopotywać tylko jedną drużyną zamaist na przykład trzech. Wybór padł na AKS Strzegom, który leży na granicy wałbrzyskeigo i legnickiego OZPN-u.

Zdecydowanie mocniej prezentuje się grupa wrocławsko-wałbrzyska, gdzie znajduje się więcej ekip, które w poprzedniej kampanii o punkty biły się w III lidze dolnośląsko-lubuskiej lub IV lidze dolnośląskiej. Poważnych kandydatów do zajęcia pierwszego miejsca jest kilku. Zgoła odmienna sytuacja jest w drugiej grupie. Ponad połowę grupy legnicko-jeleniogórskiej stanowią beniaminkowie. Złośliwi twierdzą, że tam pierwsza lokata i udział w barażach o III ligę są już zagwarantowane dla Zagłębia II Lubin. Nie należy odbierać szans nikomu, ale w tym stwierdzeniu jest trochę prawdy. Młodzi piłkarze Zagłębia będą za wszelką cenę starali się, aby banicja na tym szczeblu trwała jak najkrócej.

Grupa jeleniogórsko - legnicka: Karkonosze Jelenia Góra (S), Orkan Szczedrzykowice, Chrobry II Głogów, AKS Strzegom, Lotnik Jeżów Sudecki, Włókniarz Mirsk, GKS Warta Bolesławiecka (B), Granica Bogatynia, Piast Wykroty (B), Apis Jędrzychowice (B), Stal Chocianów (B), Sparta Grębocice (B), Nysa Zgorzelec (B), Orla Wąsosz (B), Zamet Przemków (B), Zagłębie II Lubin (S).

Grupa wrocławsko - wałbrzyska: Unia Bardo (B), Foto-Higiena Gać (S), Polonia Świdnica (S), Bystrzyca Kąty Wrocławskie (S), Sokół Wielka Lipa, Pogoń Oleśnica, GKS Kobierzyce, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Bielawianka Bielawa, Piast Nowa Ruda, Sokół Marcinkowice (B), Victoria Świebodzice (B), Orzeł Sadowice (B), Wiwa Goszcz (B), MKP Wołów (B), Karolina Jaworzyna Śląska (B).   

IV liga dolnośląska

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Art
Art 22 czerwca 2016 o 00:51

Niepotrzebny podział. Poziom się obniży i drużynie, która awansuje do III ligi będzie ciężej zaadaptować się na tym poziomie, co może skutkować spadkiem naszych beniaminków po rocznej przerwie.

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.