Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Finał największego Turnieju Mini Siatkówki w Europie

Finał największego Turnieju Mini Siatkówki w Europie
Fot. materiały prasowe

We współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Fundacją Polska Siatkówka oraz lokalnymi społecznościami projekt Kinder+Sport od lat propaguje sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci w Polsce.

Turniej Mini Siatkówki Kinder+Sport trwa cały rok a jego zwieńczeniem jest finał, na którym spotykają się najlepsi młodzi siatkarze i młode siatkarki w Polsce. Rozgrywki finałowe tegorocznej edycji odbywają się od 7 do 10 lipca w Częstochowie. Bierze w nich udział aż siedemnaście drużyn z woj. dolnośląskiego.

Ogólnopolski Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport to największe takie wydarzenie w Europie. Od końca ub. roku ponad 41 000 dzieci z całej Polski rywalizowało w dwu, trzy i czteroosobowych zespołach. Pierwsze mecze rozegrano na poziomie miast, następnie odbyły się rozgrywki i finały regionalne. W ten sposób wyłoniono 288 zespołów, które od 7 do 10 lipca br. w Częstochowie zmierzą się w wielkim finale Kinder+Sport. Łącznie do Częstochowy przyjedzie ponad 1600 młodych siatkarek i siatkarzy z rodzicami i opiekunami, którzy w pięciu halach sportowych stworzą emocjonujące widowisko. Ich zmagania i wyniki można śledzić na bieżąco na profilu FB Kinder+Sport Polska.

Organizatorzy przewidzieli ciekawe nagrody i wiele atrakcji. Największą korzyścią dla uczestników będzie świetna zabawa, bezcenne doświadczenie zdobyte pod okiem naszych wspaniałych siatkarzy oraz cudowne emocje z rodziną i przyjaciółmi, które pozostają na całe życie. Najlepsze drużyny finału Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport w Częstochowie pojadą także na finał siatkarskiej Ligi Światowej w Krakowie (13-17 lipca br.), gdzie będą nie tylko wspierać polską reprezentacją w czasie meczów, ale również wezmą udział w specjalnym treningu z najlepszymi siatkarzami w Polsce.

Ogólnopolski Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport to program siatkarski, który jest realizowany od 2008 r. Odbywa się pod  patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej. Ambasadorami programu są gwiazdy polskiego i światowego sportu, wielokrotni reprezentacji Polski - Piotr Gruszka oraz Sebastian Świderski. Wybitni reprezentanci, dzięki którym początkujący fani sportów zespołowych mogą uczyć się przyzwyczajeń, wytrwałości i etyki pracy koniecznej do osiągnięcia sukcesów w sporcie na najwyższym poziomie.

 

Drużyny z woj. dolnośląskiego:

Uczniowski Klub Sportowy  "Dwójka" Milicz

Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Milicz

Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Milicz

SP 97 Wrocław II

SP 97 Wrocław I

Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Milicz II

Uczniowski Klub Sportowy Dekoria Świdnica

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy w Kłodzku

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY OLAVIA OŁAWA

KS "SUDETY" Kamienna Góra

KS "SUDETY" Kamienna Góra

Uczniowski Klub Sportowy "Wieża" Radków II

Uczniowski Klub Sportowy "Wieża" Radków I

Uczniowski Klub Sportowy "Lubań"

Uczniowski Klub Sportowy "Lubań"

TS Victoria PWSZ Wałbrzych

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy w Kłodzku

Turniej Mini Siatkówki Fundacja Polska Siatkówka PZPS Kinder+Sport

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.