Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dwa tysiące rowerzystów na ulicach Wrocławia. Będą utrudnienia w ruchu!

Dwa tysiące rowerzystów na ulicach Wrocławia. Będą utrudnienia w ruchu!
Fot. materiały prasowe

Już 14 sierpnia na ulicach Wrocławia odbędzie się kolejna edycja największego w Polsce miejskiego wyścigu kolarskiego – ŠKODA Wrocław Bike Challenge.

Na kilku dystansach rywalizować będą rowerzyści w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania – od 3-letnich fanów dwóch kółek do sportowców amatorów. Dwa tysiące zawodników na ulicach spowoduje liczne zmiany organizacji ruchu. Kierowcy muszą tego dnia liczyć się z utrudnieniami. ŠKODA Wrocław Bike Challenge to wydarzenie zarówno dla rowerzystów jak i kibiców kolarstwa. Znany jest już przebieg tras ŠKODA Wrocław Bike Challenge. Uczestnicy do wyboru mają cztery różne dystanse:

120 kilometrów ŠKODA Challenge – trasa dla najbardziej wysportowanych rowerzystów:

Peleton pojedzie spod Stadionu, Aleją Śląską i ulicą Pilczycką do Mostu Milenijnego. Następnie ulicą Nowaka-Jeziorańskiego przez Rondo Wiesława Kielara zawodnicy skręcą w lewo w ulicę Pełczyńską. Później długi fragment drogą 342 aż do Obornik Śląskich, przez Szewce, Pęgów i Golędzinów. Za Obornikami Śląskimi rozpoczyna się pętla, którą rowerzyści objadą dwukrotnie. Trasa skręca w prawo i prowadzi drogą 342 do Wielkiej Lipy, a dalej do Osolina, Bagna, Godzięcina i drogą 340 przez Bukowice i Rościsławice z powrotem do Obornik Śląskich. Dalej ponownie drogą 342 w kierunku Stadionu Wrocław, ulicą Pełczyńską, Nowaka-Jeziorańskiego i Pilczycką.

50 kilometrów Allegro Challenge – trasa dla mniej zaawansowanych zawodników:

Ten dystans rozpoczyna się w okolicach Stadionu, dalej Aleją Śląską i ulicą Pilczycką do Mostu Milenijnego. Następnie ulicą Nowaka-Jeziorańskiego, przez Wiesława Kielara i w lewo w ulicę Pełczyńską. Później długi fragment drogą 342 aż do Obornik Śląskich, przez Szewce, Pęgów i Golędzinów. W Obornikach Śląskich zawodnicy zrobią nawrót na rondzie (skrzyżowanie dróg 342 i 340) i wrócą tą samą trasą aż do ulicy Pełczyńskiej i w prawo ulicami Nowaka-Jeziorańskiego, Pilczycką pod Stadion.

16 kilometrów ŠKODA Family Challenge – trasa dla rodzin:

Zawodnicy wyruszą spod Stadionu i pojadą Aleją Śląską w prawo w Pilczycką. Następnie w prawo w kierunku mostu Milenijnego i ulicą Nowaka-Jeziorańskiego prosto do Ronda Wiesława Kielara. Tam peleton robi nawrót i wraca tą samą trasą pod stadion.

5 kilometrów KIDS Challenge – trasa dla najmłodszych. Ten dystans przebiega na terenie wokół Stadionu Wrocław. Najmłodsi zawodnicy nie będą korzystali z ulic publicznych.

Uwaga kierowcy! Organizatorzy apelują, żeby w dniach poprzedzających wydarzenie zwracać uwagę na oznakowanie ulic. Pojawią się tam między innymi informacje, by nie parkować samochodów na trasie wyścigu. Zmiany w organizacji ruchu spowodują też zapewne korki na ulicach przylegających do trasy zawodów, dlatego 14 sierpnia lepiej zostawić samochód w garażu i kibicować zawodnikom. W dniu zawodów liczne atrakcje przygotowano w okolicach Stadionu Wrocław. Kibice będą mogli m.in. skorzystać z ofert licznych food-trucków, wybrać się do stref sponsorskich ŠKODY i Allegro oraz posłuchać wieczorem wyjątkowego koncertu – niespodzianki.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na to wielkie, rowerowe wydarzenie we Wrocławiu. Jednocześnie bardzo proszę kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość. Taka ilość rowerzystów w jednym miejscu musi spowodować pewne utrudnienia, ale to jest tylko jeden dzień w roku. Z kolei dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo zawodników. Stąd konieczność zamknięcia niektórych ulic na czas zawodów. Wspólnie z policją i innymi służbami robimy wszystko, żeby minimalizować utrudnienia dla kierowców - mówi Mateusz Klawiter, współorganizator ŠKODA Wrocław Bike Challenge.

Poniżej mapy tras - kolejno 16 km, 50 km i 120 km:

Wrocław Bike Challenge 2016 ŠKODA Wrocław Bike Challenge Bike Challenge

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.