X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Muszyński wygrał w Rydze

Muszyński wygrał w Rydze
Fot. KS Polkowice

Doskonały występ zaliczył zawodnik KS Metraco Polkowice podczas gali Klondaika Fight Arena w stolicy Łotwy Rydze.

Bartosz Muszyński wygrał z utytułowanym fighterem gospodarzy Igorsem Tkačenko. Druga runda finałowa ośmioosobowego turnieju odbędzie się 10 lub 17 grudnia. 
 
Bartosz Muszyński w pierwszej rundzie turnieju wagi junior półciężkiej (81 kg) zmierzył się z miejscowym zawodnikiem Igorsem Tkačenko. Łotysz był faworytem turnieju i najbardziej utytułowanym zawodnikiem tego kraju. Trzy razy zdobywał mistrzostwo Łotwy i dwa razy tytuł mistrza Krajów Bałtyckich oraz  tytuł mistrza Europy Federacji WAK-1F. Z kolei Polkowiczanin miał świetną serię zwycięstw zawodowych na galach FEN 10, Hyundai Boxing Night czy FEN 12.
 
Po długiej podróży obawiano się o kondycję Polaka, ale Muszyński walczył mądrze a dodatkowo niekonwencjonalnym stylem zaskoczył rywala. Doskonale operował niskimi kopnięciami bijąc je głównie na zakroczną nogę i zaskoczony rywal nie był w stanie nic poradzić.
 
Muszyński nie jest także wirtuozem boksu, ale walcząc szeroką gardą na odchyleniu i nurkując pod ciosy rywala znakomicie zrekompensował boks Tkacenki. Do tego efektownie podcinał i obalał rywala. Bartosz walcząc czasem sprytnie i na pograniczu regulaminu, pokazał to z czego słynie, czyli doświadczenie i cwaniactwo ringowe.
 
W zasadzie po trzech rundach powinien być zwycięzcą bez dwóch zdań, ale zarządzono rundę dodatkową i tu faworyt gospodarzy także przegrał, a Muszyński mógł cieszyć się ze swojego kolejnego zwycięstwa. Przed Bartkiem teraz walka o Pas Zawodowego Mistrza Świata podczas gali, która odbędzie się 19 listopada w Polkowicach.

Bartosz Muszyński KS Metraco Polkowice Klondaika Fight Arena Ryga

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.