X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Węgierski trenerem kadry narodowej

Węgierski trenerem kadry narodowej
Fot. KS Polkowice

Marek Węgierski został trzecim w historii trenerem kadry narodowej seniorek w boskie. Na co dzień szkoleniowiec prowadzi zajęcia z sekcją pięściarską KS-u Polkowice.

Węgierski z boksem związany jest od 1974 r. Rozpoczynał jako zawodnik Zagłębia Lubin, w którego barwach stoczył 168 walk. W tym czasie zdobył srebrny i brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W roku 1982 r. rozpoczął prace trenerską, a dwa lata później został instruktorem I klasy boksu. W 1992 r., po ukończeniu studiów trenerskich na AWF we Wrocławiu został trenerem II klasy państwowej. Od 2002 r. pracował jako szkoleniowiec w Górniku Lubin, a jego podopieczne (m.in. Justyna Sroczyńska i Patrycja Bednarek) zdobyły 25 medali Mistrzostw Polski.

W 2003 r. rozpoczął współpracę z kadrą narodową kobiet. W latach 2010-2013 był trenerem młodzieżowej kadry narodowej kobiet. Obecnie szkoli pięściarzy Klubu Sportowego Polkowice. Trenerowi życzymy sukcesów w pracy z reprezentacją Polski. 

Marek Węgierski KS Polkowice trener kadry reprezentacja Polski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.