Trwa odliczanie do SuperFinału

Trwa odliczanie do SuperFinału
superfinal.pl

W sobotę 11 lipca na Stadionie Miejskim na wrocławskich Pilczycach odbędzie się X finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Do wydarzenia pozostało już tylko 20 dni. Z pewnością 11 lipca będzie niezwykłym dniem dla Wrocławia, który jest prawdziwą polską stolicą futbolu amerykańskiego. W historii dziesięciu Superfinałów, które miały miejsce dotychczas, aż czterokrotnie najważniejsze trofeum wędrowało do stolicy Dolnego Śląska.

W 2007 roku, w drugim sezonie ligowym w Polsce, po najwyższy laur sięgnęli futboliści The Crew, którzy tytuł najlepszej drużyny w kraju zdobyli także w 2011 roku. Rok wcześniej, w V SuperFinale, najlepszy okazał się zespół Devils Wrocław. Z kolei w 2013 tytuł trafił w ręce Giants Wrocław. Ubiegły sezon zakończył się sukcesem dla Seahawks Gdynia. Wrocławianie, występujący po raz pierwszy jako Panthers Wrocław, zajęli miejsce drugie. Finał rozgrywany był w Gdyni.

Teraz ma być już tylko lepiej. W fazie regularnej Topligi, Panthers nie zaznali ani jednej porażki! Wrocławianie mają za sobą rekordowy sezon. 11 lipca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu naprzeciwko siebie staną  dwa najlepsze zespoły w Polsce, wyłonione w zaplanowanych na ostatni weekend czerwca półfinałach. W stolicy Dolnego Śląska nikt nie ma wątpliwości, że jedną z tych ekip będą Panthers, którzy w półfinale zmierzą się 27 czerwca na Stadionie Olimpijskim z Warsaw Eagles.

Wówczas SuperFinał będzie naprawdę wielkim świętem dla całego Wrocławia. W dniu SuperFinału bramy stadionu otwarte zostaną o godzinie 15, a cała impreza rozpocznie się od przedmeczowego  sportowego pikniku. Na odwiedzających tego dnia obiekt, na którym na co dzień występują piłkarze Śląska, m.in. czekać będą pokazy cheerleaderek, a także miasteczko dyscyplin The World Games 2017, amerykańskiej kuchni oraz atrakcji dla najmłodszych.

Początek ceremonii otwarcia zaplanowano na 19.00. Następnie na placu gry zameldują się dwie najlepsze ekipy Topligi, które staną do walki o mistrzostwo Polski. Emocji na pewno nie zabraknie!

Topliga SuperFinał X SuperFinał PLFA Stadion Wrocław Panthers Wrocław

Reklama