Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zwyciężyć, by marzyć

Zwyciężyć, by marzyć
Fot. dolny-slask24h.pl

Jutro o godz. 16 w sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Jaworze Olimpia przystąpi do pierwszej rundy play-off. Wyeliminowanie AZS-u Opole jest warunkiem koniecznym, by marzyć o awansie na zaplecze ORLEN Ligi.

W walce o końcowy tryumf w drugiej lidze uczestniczą cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. Po wyrównanej walce o zwycięstwo w pierwszej fazie rozgrywek, Olimpijki ostatecznie zakończyły rywalizację na trzecim miejscu ze stratą zaledwie dwóch punktów do liderek ze Świdnicy.

To sprawiło jednak, iż do rundy play-off podopieczne Lesława Chrzanowskiego przystąpiły jako zespół nierozstawiony. Dlatego w rywalizacji do dwóch wygranych pierwszy mecz rozegrany zostanie w Jaworze, zaś rewanż i ewentualny trzeci pojedynek w stolicy województwa opolskiego.

Jeśli Olimpijki awansują dalej, zagrają ze zwycięzcą pary MKS Świdnica - Częstochowianka, o wygranie drugiej ligi. Jednocześnie, bez względu na wynik finału, zapewnią sobie grę w barażu o wejście do turnieju finałowego o awans do pierwszej ligi, w którym zagra pięć najlepszych zespołów z pięciu grup II ligi. Na zaplecze ORLEN Ligi awansują dwie drużyny.

Przypomnijmy, że w sezonie zasadniczym w rywalizacji Olimpii z AZS-em za każdym razem 3:1 wygrywały gospodynie. To zapowiada wyrównaną walkę o awans. 

Olimpia Jawor AZS Opole druga liga play off sezon 2016/2017

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.