Ratujmy Kuźnię: Rusza akcja 1000+

Ratujmy Kuźnię: Rusza akcja 1000+
Fot. Paweł Sasiela

Po wydanym przez burmistrza zarządzeniu o podziale środków na realizację zadań publicznych, ludzie piłki rozpoczęli akcję ratowania największego klubu sportowego w mieście.

W wyniku podziału środków dokonanego przez włodarza miasta, MRKS Kuźnia Jawor otrzyma o ponad połowę niższą niż w ubiegłym roku dotację. To sprawia, że klub, dla którego wsparcie miasta podobnie jak w przypadku innych jaworskich zespołów stanowiło dotąd kluczowy składnik budżetu, stanął nad przepaścią. 

Mimo to, społecznicy dźwigający na swych barkach istnienie najstarszego klubu sportowego w mieście nie zamierzają pozbawiać dziesiątek młodych jaworzan możliwości rywalizacji w rozgrywkach ligowych. Dlatego rozpoczęli szeroko zakrojoną akcję, licząc na wsparcie jaworzan, którym istnienie piłki nożnej w mieście nie jest obojętne.

Właśnie ruszyła akcja 1000+ dla Kuźni. Na czym ona polega? Jej celem jest, aby 1000 osób lub więcej wpłaciło minimum 10 złotych na konto Kuźni (numer poniżej). Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na zakup sprzętu sportowego. 

NUMER KONTA BANKOWEGO MRKS KUŹNIA JAWOR
Bank Zachodni WBK 07 1090 1232 0000 0001 3228 3427

Klub przypomina, że Kuźnię wesprzeć można również przekazując 1% swojego podatku. Szczegóły znajdują się TUTAJ. Jednocześnie zachęca do zakupu karnetów, biletów meczowych oraz oficjalnych pamiątek klubowych, co pozwoli przetrwać najtrudniejszy okres w ponad 70-letniej historii klubu. 

Przede wszystkim liczymy jednak na Wasze wsparcie na trybunach, co jest w chwili obecnej najważniejsze! Pokażcie swoją obecnością, że dobro klubu i piłki nożnej w Jaworze jest dla Was ważne. Już w najbliższą sobotę, 11 marca o godz. 15:00, na Stadionie Miejskim w Jaworze, Kuźnia podejmie Chojnowiankę Chojnów. 

Miejmy nadzieję, że nie będzie to pożegnanie z jaworskim obiektem. Niestety bowiem, w związku z wysokimi opłatami, które klub musi ponosić za wynajem stadionu od jaworskiego OSiR-u, w przypadku nie zdobycia dodatkowych środków, niewykluczone jest również to, że Kuźnia zmuszona będzie dokończyć sezon w jednej z okolicznych miejscowości. 

Kuźnia Jawor ratujmy Kuźnię 1000+ Akcja 1000+ podział środków pieniądze na sport zarządzenie burmistrza burmistrz

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.