Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Napiszmy list do Marszałka

Napiszmy list do Marszałka
źródło: na-pulpit.com

Przyczyny swojego sprzeciwu opisałem tekście o tytule „Czy Dolny Śląsk będzie finansować In Vitro”. Na końcu napisałem, że trzeba podjąć się próby zatrzymania tego projektu. Proponuję napisać list.


Nie wiem, jakie zdanie na temat propozycji ma pan marszałek. Możliwe, że nie jest zdecydowany i jeszcze się zastanawia. Możliwe zatem, że weźmie pod uwagę opinię innych mieszkańców województwa, o ile oczywiście mu tę opinię przedstawimy.

Poniższy list to moja propozycja, każdy może napisać po swojemu.

Pan Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Szanowny Panie Marszałku

Mam zaszczyt napisać do Pana w związku z apelem o współfinansowanie ze środków wojewódzkich procedury In Vitro, który to apel otrzymał Pan od stowarzyszenia Nowy Wrocław. Projekt budzi we mnie wiele zastrzeżeń, którymi chcę się z Panem podzielić.

Procedura In Vitro nie jest powszechnie akceptowana, oprócz zwolenników jej stosowania są także przeciwnicy. Wszyscy oni płacą podatki oraz inne daniny publiczne, z których powstają środki publiczne. Finansowanie (choćby częściowe) zabiegów In Vitro z tych środków oznaczać będzie, że część obywateli będzie zmuszona płacić na to, czego nie popiera.

Pragnę również wspomnieć, że środki przekazane na program In Vitro nie będą mogły być wydane na inne cele. Istnieje wiele potrzeb takich jak inwestycje infrastrukturalne czy bezpieczeństwo, które można uznać za potrzeby wspólne mieszkańców Dolnego Śląska. Wykonanie zabiegu In Vitro, jakkolwiek ważne dla osób chcących go wykonać, nie jest potrzebą wspólną. Nie widzę więc powodu dla którego powinno być to finansowane ze środków wspólnych.

Uprzejmie proszę o odrzucenie wspomnianego projektu.

Z poważaniem,

Imię Nazwisko,

mieszkaniec XXX (nazwa miejscowości)


Wysłać można korzystając z formularza na stronie internetowej: http://cezaryprzybylski.pl/gallery/ lub poprzez adres urzędu: umwd@dolnyslask.pl lub jako wiadomość przez oficjalny profil na facebooku: https://www.facebook.com/PrzybylskiCezary/?fref=ts

Tak jak wspominałem jest to moja propozycja, zalecam jednak zastosowanie oficjalnych formuł grzecznościowych na początku i na końcu listu. List warto utrzymać w przyjaznym tonie, należy założyć że piszemy do osoby otwartej na argumenty i mającej dobre intencje. Dobrym pomysłem jest, abyśmy zatytułowali wysyłane e-maile w ten sam sposób. Ja zatytułuję swój mail „List w sprawie finansowania In Vitro ze środków województwa”.

Przypominam, że podobny projekt został już odrzucony. Teraz możemy przyczynić się do ponownego odrzucenia. Zachęcam też do wysłania podobnych listów do radnych Sejmiku Wojewódzkiego ze swojego okręgu.

 

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.