Marcin Folc znów w barwach Kuźni

Marcin Folc znów w barwach Kuźni
Za chwilę Marcin Folc zamelduje się na boisku przy Parkowej. Fot. Paweł Sasiela

W meczu klasy okręgowej z Konfeksem Legnica po siedemnastu latach przerwy Marcin Folc znów przywdział meczowy trykot Kuźni. W drugiej połowie zastąpił na boisku najlepszego snajpera MRKS-u Marcina Bagińskiego.

35-latek walnie przyczynił się do jednobramkowej wygranej niebiesko-żółto-czarnych, zagrywając prostopadłą piłkę do Seweryna Sucheckiego, który podanie doświadczonego kolegi w 86 minucie zamienił na zwycięską bramkę. 

Ostatnim klubem Folca był w sezonie 2014/2015 Górnik Wałbrzych, występujący wówczas w drugiej lidze. Na szerokie piłkarskie wody wychowanek Kuźni wypłynął w 2000 roku, kiedy przeszedł z MRKS-u do RKS-u Radomsko, grającego na zapleczu ekstraklasy. Z klubem z województwa łódzkiego jaworzanin świętował awans do piłkarskiej elity. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w przegranym 0:1 przez RKS meczu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. 

Najlepszy okres kariery Folc spędził w Zagłębiu Sosnowiec, walnie przyczyniając się do ostatniego awansu klubu do ekstraklasy. W niej w 24 meczach w barwach sosnowieckiego klubu strzelił sześć goli, dając Zagłębiu chociażby prestiżowe zwycięstwo nad Legią Warszawa. Ponadto w karierze występował m.in. w Piaście Gliwice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy GKS-ie Tychy.

Zobacz fotorelację:

(FOTO) Kuźnia wraca na zwycięski szlak

Kuźnia Jawor Marcin Folc powrót Folca wychowanek Kuźni Konfeks Legnica runda rewanżowa runda wiosenna sezon 2016/2017

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.