Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Półmaraton Bitwy Legnickiej

Półmaraton Bitwy Legnickiej
Zwycięzcy II półmaratonu Bitwy Legnickiej: Maciej Dawidziuk,Sergii Krovladis i Sebastian Gołębiewski Fot. legnica24h.pl

Ukrainiec Sergij Krovaldis wygrał w niedzielę (9 kwietnia) II Półmaraton Bitwy Legnickiej. Wśród pań najszybciej finiszowała złotoryjanka Anna Ficner. Na metę w Legnickim Polu dobiegło 704 zawodniczek i zawodników.

Po raz drugi odbył się półmaraton (21,097 km) na trasie z Legnicy do Legnickiego Pola przez gminę Kunice, organizowany przez Stowarzyszenie ZAWISZA – Zrzeszenie Aktywności Wszelakiej i Sportów Zdecydowanie Amatorskich. Trasa była pełna długich prostych odcinków, ale też sporych podbiegów pod górę. Jako pierwszy do mety dobiegł Sergii Krovladis z Ukrainy z czasem 1:15:26. 33 sekundy później był Maciej Dawidziuk ze Złotoryi. Trzecie miejsce zajął Sebastian Gołębiewski z Bogatyni (czas: 1:17:25).

Nie spodziewałem się, że Legnica ma tyle górek. Fakt, mam małą kontuzję barku, ale dałem radę. Najgorszy dla mnie był podbieg nad autostradą – mówi po dotarciu do mety Sebastian Gołębiewski.

Pierwszą kobietą na mecie była Anna Ficner ze Złotoryi (1:25:06), tuż za nią była Natalia Nagirniak z Ukrainy (1:26:09). Jako trzecia dobiegła Karolina Dul (1:31:09).

Na mecie w Legnickim Polu wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali m.in. wójt Legnickiego Pola Henryk Babuśka, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz Zdzisław Tersa - wójt Kunic. Panie dodatkowo otrzymały piękne, czerwone róże.

W niedzielnym biegu udział wzięli mieszkańcy sąsiednich powiatów, m.in. jaworskiego. Na trasie spotkaliśmy Tomasza Jankowskiego, który pokonał trasę z wynikiem 01:33:49, tym samym zajął 68 miejsce.

- Ostatnie 100 metrów do mety było dla mnie najgorsze – mówi T. Jankowski.

W biegu uczestniczył również Jerzy Jagielski (01:40:11):

– Biegłem bardzo spokojnie, rekreacyjnie. Była to dla mnie rozgrzewka przed maratonem, który odbędzie się za trzy tygodnie w Krakowie. Porównując dzisiejszy bieg do jaworskiego półmaratonu, to legnicka trasa jest prostsza. Tutaj jest lekki i długi podbieg, natomiast na trasie jaworskiego półmaratonu na odcinku Myślinów i Chełmiec mamy bardzo ostre podbiegi, które są bardzo męczące – podkreślił jaworzanin.

Panowie jednogłośnie mówili, że bieg został dobrze zorganizowany.

Wyniki dostępne są  TUTAJ.

Galeria zdjęć dostępna na stronie legnica24h.pl

Bieg Bitwy pod Legnicą 1241 bitwa pod Legnicą bieg Sergii Krovladis Maciej Dawidziu Anna Ficner Legnica Legnickie Pole gmina Kunice Sebastian Gołębiewski Jerzy Jagielski Tomasz Janczewski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.