Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Grody Piastowskie na legnickich ulicach

Grody Piastowskie na legnickich ulicach
Fot. UM Legnica

Sylwester Janiszewski wygrał kryterium uliczne w Legnicy, które zainaugurowało w czwartek (4 maja) 52. wyścig kolarski CCC Tour Grody Piastowskie.

W koszulce lidera pojedzie natomiast Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), który wygrał ostatnie okrążenie.

To był bardzo emocjonujący i widowiskowy wyścig. Kolarze jechali ulicami w centrum miasta, mając do pokonania 20 pętli liczących po 1,6 km. Jednym ze współorganizatorów touru jest od lat gmina Legnica.

Dzisiaj (5 maja) rozegrany zostanie pierwszy etap ze Złotoryi do Jawora, o długości 166 km. Potem wyścig przeniesie się na jeden dzień w rejon Kotliny Kłodzkiej, a 7 maja zakończy się w Polkowicach. O zwycięstwo walczy 77 kolarzy z 20 ekip.

CCC Tour Grody Piastowskie Legnica wyścig kolarski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.