Jaworska Pajda Chleba

Jaworska Pajda Chleba
Fot. jawor24h.pl

Ponad 100 kolarzy – amatorów wzięło udział w pierwszej edycji wyścigu „Jaworska Pajda Chleba”, który odbył się na trasie wyścigu CCC TOUR - Grody Piastowskie 2017.

Punktualnie o godz. 11 z jaworskiego Rynku wystartowali zawodnicy Jaworskiej Pajdy Chleba. Mieli oni do pokonania 29-kilometrową trasę przez Męcinkę, Bogaczów, Pomocne, Myślinów i Myślibórz.

Wyścig wygrał Tomasz Kowalski ze Świdnicy, który pokonał trasę w 45 minut i 53 sekundy. Tuż za nim był Dawid Zieliński z Ajan Iron Team Jawor. Dawidowi na trasie towarzyszyła cała jego drużyna, w tym Michał Nawracaj, który zajął 5 miejsce w kat. M2.

- Organizacja imprezy na najwyższym poziomie. Na zjazdach było bardzo niebezpiecznie oraz na końcówce wyścigu, ale udało mi się szczęśliwie dojechać do mety. Najtrudniejszy moment, jak dla mnie był na podjeździe w Bogaczowie. Jednak udało mi się utrzymać główną grupę, więc jestem zadowolony – mówił Michał Nawracaj.

W wyścigu również wziął udział jaworzanin Robert Gierczyk. Był to jego pierwszy start w tego typu imprezie.

– Od niedawna jeżdżę na rowerze szosowym, dlatego bardzo się cieszę, że udało mi się dojechać do mety. Bardzo fajna impreza i mam nadzieję, że będę mógł w niej jeszcze nie raz wystartować – mówił R. Gierczyk.

Klasyfikacja wyścigu Jaworska Pajda Chleba dostępna TUTAJ.

Zdjęcia dostępne są na stronie jawor24h.pl

Jaworska Pajda Chleba wyścig kolarski Jawor

Reklama