X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Gala WKN Challenge. Grzegorz Lenart mistrzem świata WKN

Gala WKN Challenge. Grzegorz Lenart mistrzem świata WKN
Fot. Materiał prasowy

12 maja w Zawierciu odbyła Gala WKN Challenge, gdzie zostało rozegranych 10 pojedynków, w tym 4 walki wieczoru o pasy mistrzowskie i jedna o Mistrzostwo Świata.

Organizatorem i promotorem zawodów była Justyna Gala. Podczas WKN Challenge rozegrano mecz Polska - Europa. Wygrali Polacy 6-1. Bardzo dobry pojedynek stoczyła zawodniczka Najemnika Gliwice - Justyna Ciborska. Jej rywalka Karyna Chaplinskaya po serii kopnięć i ciosów została poddana przez sekundanta na początku drugiej rundy.

O wyniku walki Damiana Lindera przesądziła końcówka pierwszego starcia, kiedy Polak stracił na chwilę kontrolę nad pojedynkiem i został mocno trafiony przez rywala. Przed nokautem uchronił go gong. Lider w kolejnych starciach, dopingowany przez komplet publiczności w zawierciańskiej hali, bezskutecznie próbował nadrobić punktową stratę.

Grzegorz Lenart nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem pochodzącego z Brześcia - Siarhieja Żydki. Potężne kopnięcia w nogi, już w pierwszej rundzie zbiły z... nóg Białorusina. Żydko próbował podjąć walkę w drugim starciu, ale po kolejnym trafieniu w nogę nie był w stanie kontynuować pojedynku.

- Realizował założenia mojego narożnika, w którym byli Zbigniew Prych, Adam Rydzak oraz Bartosz Muszyński … mając taki narożnik walka to czysta przyjemność! Wielkie podziękowania należą się Białorusinowi za podjęcie rękawicy, gdy dowiedziałem się dzień przed walką, że zmienił mi się zawodnik … oficjalnie miałem walczyć z Rosjaninem Aleksandrem Frdinem. Przygotowania szły pod właśnie tego zawodnika, lecz z tego co się dowiedziałem, miał problemy z wizą na granicy i cofnęli go. Taka zmiana zawodnika, z dnia na dzień psuje wszystko, lecz ciężka praca zaowocowała. Plan na Rosjanina wykorzystałem z Białorusinami. Udało się. Jeszcze raz ukłony w stronę Żydko za podjęcie rękawicy - powiedział Grzegorz Lenart.

Wyjątkowym gościem imprezy był legendarny amerykański zawodnik kickboxingu, mający też na swoim koncie udział w hollywoodzkich produkcjach, Benny "Odrzutowiec" Urquidez.

Wyniki:
Walka o mistrzostwo świata K1:
Grzegorz Lenart - Siargiej Żydko (Białoruś) TKO /2 runda/
Walka o Mistrzostwo Europy K1:

Damian Linder - Marco Petrović (Serbia) 0:3
Walka o Mistrzostwo Europy Low Kick:
Justyna Ciborska - Karyna Czaplinskaja (Białoruś) Podanie Czaplinskiej 2. runda
Walki meczu Polska & Europa:
1. Filip Nowak - Andrei Kamarou (Białoruś) Low Kick 3:0
2. Kamil Poniedziałek - Uladislau Petraczuk (Białoruś) K1 3:0
3. Bartek Hassa - Michael Swann (Irlandia) K1 KO /2 runda/ Hassa
4. Przemysław Kierpacz - Iwan Hladki (Białoruś) K1 2:1
5. Łukasz Szecówka - Budnik Dzianis (Białoruś) K1 KO /2 runda/ Szecówka
6. Patryk Klak - Salman Shariati (Irlandia) K1 dyskwalifikacja- Salman Shariati /niedozwolona technika/
7. Przemysław Pawlik - Kilkian Emery (Szwajcaria) K1 TKO

-  Podziękowania należą się AEP, burmistrzowi Jawora Emilianowi Berze, C-BORG FOOD, JAWOROWY ZDRÓJ, DEVIL. Kolejne starty naszych zawodników to liga w Złotoryi 28 maja, a także w planach liga organizowana w czerwcu w Jaworze - dodaje Lenart.

WKN Challenge Grzegorz Lenart

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.