Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Jelenia Góra: Jechał skradzionym motorowerem w kasku wykonanym z... doniczki

Jelenia Góra: Jechał skradzionym motorowerem w kasku wykonanym z... doniczki
Fot. KMP Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież motoroweru o wartości 1500 złotych z miejsca postojowego przed jedną z miejscowych szkół.

Został on zatrzymany kilka godzin po kradzieży, gdy jechał skradzionym motorowerem w kasku przerobionym z donicy. Mężczyzna tłumaczył, że ukradł motor, bo mu się podobał i chciał nim dojeżdżać do pracy. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież mienia. Do zdarzenia doszło 26 maja 2017 roku na parkingu pod jedną ze szkół w Jeleniej Górze. Około godziny 10 policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży motoroweru o wartości 1500 złotych i rozpoczęli poszukiwania osoby podejrzewanej o to przestępstwo. 

Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy kamer monitoringu, kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Został on zatrzymany na jednej z ulic w mieście, w trakcie jazdy motorowerem.

Zdziwienie policjantów było spore gdy zauważyli, że 23-latek miał na głowie przerobioną na „kask” donicę. Jeleniogórzanin przyznał się do kradzieży i oświadczył, że ukradł ten motorower, bo mu się podobał i chciał nim dojeżdżać do pracy. Za przestępstwo kradzieży mienia grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

Jelenia Góra motorower kask KWP Wrocław

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.