Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

To próba uciszenia protestów - Razem i Zieloni o głosowaniu w sprawie mieszkań socjalnych

To próba uciszenia protestów - Razem i Zieloni o głosowaniu w sprawie mieszkań socjalnych
Fot. materiały prasowe

Przed rozpoczęciem obrad Rady Miejskiej Partie Razem i Zieloni wraz z p. Ireną Terpiłowską zorganizowały konferencję, podczas której wyraziły protest wobec prowizorycznych zmian do uchwały o przyznawaniu mieszkań najbardziej potrzebujących.

Zdaniem lewicowych działaczy głosowane dzisiaj przez wrocławskich rajców zmiany to jedynie próba uciszenia protestów.

- Obowiązkiem miasta i społeczności, jaką razem tworzymy, jest dbać o komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców - powiedział profesor Wojciech Browarny z partii Razem. - Wrocław na to stać, tylko władze muszą zmienić priorytety przy tworzeniu budżetu i wydatkowaniu miejskich środków.

- Propozycja przyznania osobie uciekającej przed przemocą jedynie 3 punktów to skandal - skomentowała pani Irena Terpiłowska, pomysłodawczyni oryginalnego wniosku, która od dawna walczy o lepsze warunki dla ofiar przemocy domowej. - W żadnym stopniu nie zmieni to naszej ciężkiej sytuacji, a ma na celu jedynie uciszenie protestów w tej sprawie.

- Uchwała w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład zasobu komunalnego nie była zmieniana od 12 lat - powiedział Paweł Pomian z partii Zieloni. - Chcemy m.in. większej ilości punktów za posiadanie dziecka, za dłuższy okres oczekiwania, wprowadzenia kryterium przemoc w rodzinie oraz kontroli ośrodków i schronisk

- Chcemy wprowadzenia realnej polityki mieszkaniowej - dodała Katarzyna Wieliczko z partii Razem. - Musimy natychmiast zaprzestać wyprzedaży miejskich mieszkań i zrobić rewizję obecnego zasobu.

Na Radzie Miejskiej we Wrocławiu pojawiła się również Inicjatywa 8 marca, feministyczna organizacja, która protestowała przeciwko prowadzonej przez ratusz polityce mieszkaniowej.

Wrocław Rada Miejska polityka mieszkaniowa mieszkania socjalne Partia Razem Partia Zieloni

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.