X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Polskie juniorki w najlepszej ósemce mistrzostw świata!

Polskie juniorki w najlepszej ósemce mistrzostw świata!
Fot. FIVB / materiał prasowy

Polska reprezentacja kobiet U20 w siatkówce wywalczyła awans do najlepszej ósemki mistrzostw świata rozgrywanych w Meksyku. Wśród nich dwie Impelki – Maria Stenzel i Natalia Murek – obie stanowią o jakości gry reprezentacji.

Mistrzostwa nie rozpoczęły się po myśli młodych Polek. W pierwszym meczu prowadziły już 2:1, by ostatecznie uznać wyższość broniącej tytuły Dominikany. W kolejnym meczu zmierzyły się z faworyzowanymi Chinkami. Tu jednak wola walki i ambicja były tak duże, że udało się pokonać Azjatki po emocjonującym tie-breaku. W ostatnim spotkaniu grupy B reprezentacja Polski zagrała kapitalne spotkanie pokonując Peru.

Taka sytuacja dawała Polkom nadzieję na awans do najlepszej ósemki. Na sześć możliwych rozwiązań meczu Chiny – Dominikana – tylko jedno nie dawało biało-czerwonym promocji do dalszej walki o medale. Chinki jednak niespodziewanie łatwo ograły Dominikanę i awans Polek stał się faktem.

W tej fazie rozgrywek filarem reprezentacji bez wątpienia była Natalia Murek, która była także najlepiej punktującą zawodniczką dwóch pierwszych mundialowych starć. Świetnie w przyjęciu spisuje się druga z Impelek – Maria Stenzel. Sukces – jakim jest awans do najlepszej ósemki świata – to jednak bez wątpienia składowa wykonana przez wszystkie zawodniczki reprezentacji.

Teraz przed Polkami dzień odpoczynku i walka o półfinał. W grupie E zmierzą się najprawdopodobniej z Rosją (zwycięzca grupy A), Brazylią (zwycięzca grupy C) i Turcją (drugie miejsce w grupie D).

mistrzostwa świata juniorek Polska reprezentacja kobiet U20 Natalia Murek Maria Stenzel

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.