Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dzierżoniów: Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z wieżowca

Dzierżoniów: Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z wieżowca
Zdjęcie ilustracyjne

Zachowanie 27-latka mogło skończyć się tragedią. Groził, że wyskoczy z 10 piętra bloku na jednym z dzierżoniowskich osiedli.

Na szczęście, w porę na miejscu znaleźli się policjanci z dzierżoniowskiej prewencji. Po zdarzeniu 27-latkowi została udzielona pomoc medyczna. Okazało się również, że jest on poszukiwany do odbycia kary kilku dni pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po 21:00 na jednym z dzierżoniowskich osiedli. Kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej błyskawicznie pojawili się na miejscu. Będąc już w wieżowcu na górze, policjanci zauważyli mężczyznę, który siedział na oknie z nogami przewieszonymi na zewnątrz budynku, a tułów miał przechylony głową w dół. Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie – nawiązali kontakt z desperatem i prowadzili z nim przez ponad 20 minut negocjacje i rozmowy. W pewnym momencie odwrócili uwagę 27-latka i ściągnęli go z okna.

Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3,6 promile alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary kilku dni pozbawienia wolności za liczne łamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794

Dzierżoniów samobójca KPP Dzierżoniów

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.