Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Piotr Mandrysz: Graliśmy z bardzo dobrą drużyną

Piotr Mandrysz: Graliśmy z bardzo dobrą drużyną
Fot. dolny-slask24h.pl

Szkoleniowiec GKS-u Katowice przyznawał po meczu z Miedzią, że stratę punktów w takich okolicznościach traktuje jak porażkę. Zaznaczał jednak, że jego zespół grał z wiodącą ekipą Nice 1 Ligi.

Ten remis prawdę powiedziawszy traktuję jako porażkę. Gdy się prowadzi do 96 minuty to zawsze boli, gdy straci się gola w takich okolicznościach. Mieliśmy problem w drugiej połowie, po zdobyciu bramki graliśmy zbyt nerwowo. Zabrakło nam wymienienia większej liczby podań, tak żeby przeciwnika wybić z uderzenia. Z każdą upływającą minutą zespół Miedzi był bardziej zdeterminowany w tym, aby odwrócić losy spotkania. W konsekwencji się to udało, szkoda tylko, że w szóstej minucie przedłużonego czasu gry. O to mam pretensje do sędziego, bo uważam, że nie było podstaw, żeby ten mecz aż o tyle minut przedłużyć. No cóż, musimy przyjąć ten punkt. Tak jak powiedziałem, nie satysfakcjonuje mnie on, ale od czegoś trzeba zacząć. Na pewno graliśmy z bardzo dobrą drużyną, aspirującą rokrocznie do ekstraklasy. Chłopcy dzisiaj na boisku zostawili mnóstwo zdrowia. Myślę, że to było widać i za to chciałem im podziękować - podsumowywał Piotr Mandrysz, trener GKS-u.

Katowiczanie od początku spotkania, a zwłaszcza po strzelonej bramce, skupiali się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Aż do ostatniej akcji meczu ich organizacja gry była niemal wzorcowa. Cofnięcie się do głębokiej defensywy zemściło się jednak w końcówce pojedynku.

Jak gramy w ataku pozycyjnym to wszyscy mówią dlaczego nie z kontrataku. Jak gramy z kontrataku to czemu nie w pozycyjnym. Widocznie nasze umiejętności jeszcze nie są takie, aby móc zdominować zespół Miedzi. Zgodzę się, że oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi, ale nie starczyło widocznie nam argumentów w ofensywie, by przenieść ciężar gry w dłuższym wymiarze czasu na połowę przeciwnika, a to powinniśmy byli zrobić. Bolą mnie dwa momenty w końcówce spotkania. Uważam, że dwa razy źle wykonaliśmy rzuty wolne. Raz zagraliśmy centralnie do środka, gdzie nie było żadnego naszego zawodnika. W końcówce Tomek Midzierski zupełnie niepotrzebnie z czterdziestu metrów próbował strzelać. Należało tę piłkę zagrać do boku, najwyżej byłby aut. Z autu bramki nie padają, a na pewno nie na połowie przeciwnika. Myślę, że być może dowieźlibyśmy ten wynik. Niestety nad tym musimy pracować. To nas jeszcze boli - zaznaczał trener GKS-u.

Niezadowolenie z końcowego rezultatu nie zmienia jednak faktu, że szkoleniowiec zespołu z Górnego Śląska szanuje punkt wywalczony w starciu z Miedzią, bowiem uważa legniczan za czołową drużynę ligi.

Zagraliśmy z zespołem, który z pewnością będzie pełnił wiodącą rolę w tej klasie rozgrywkowej. Transfery poczynione i jakość takich piłkarzy jak Wojtek Łobodziński pokazują, że jest to drużyna, gdzie mimo wszystko ten punkt musimy szanować. Ja go szanuję, bo myślę, że dzisiaj zmierzyliśmy się z o wiele trudniejszym przeciwnikiem niż tydzień temu - kończył Piotr Mandrysz.

Nice 1 Liga Miedź Legnica GKS Katowice Piotr Mandrysz trener GKS-u inauguracja sezonu sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.