Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dożynki Powiatu Polkowickiego

Dożynki Powiatu Polkowickiego
Plakat Fot. materiał prasowy

3 września w Grodowcu odbędą się dożynki powiatu polkowickiego. Sprawdź program imprezy!

Podczas powiatowego święta plonów, zwyczajowo zostaną złożone podziękowania rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy.

- To już tradycja, że Powiatowe Dożynki, co roku odbywają się, w pierwszą niedzielę września, a w tym roku już po raz drugi zaprosił nas kustosz Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu ks. Mariusz Kołodziej. Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców 3 września, na godz. 13.00 na mszę dziękczynną do wspólnego świętowania – mówi Marek Tramś Starosta Polkowicki i dodaje: – Podczas uroczystości zostanie wybrany przez jury najładniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Polkowickiego, a dodatkowo mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy w konkursie na najpiękniejszy wieniec publiczności.  

Dożynki rozpoczną się mszą świętą, koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję Stefana Regmunta - Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego, po czym odbędzie się  ceremonia dożynkowa. Jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez rolników podczas ostatnich żniw, które w powiecie, co roku wspólnie świętujemy.

Na zakończenie uroczystości gościnnie wystąpi Zespół Regionalny „ZBYRCOK" ze Słopnic, który specjalnie na zaproszenie Starosty Polkowickiego przyjedzie z Powiatu Limanowskiego. 

Jak co roku delegacje z wszystkich gmin powiatu przybędą z najładniejszymi  wieńcami dożynkowymi ze swoich sołectw.  Uroczystości towarzyszyć będą  m.in. stoiska gminne, w których przedstawione zostaną uroki poszczególnych gmin, twórców ludowych czy  regionalne przysmaki. W tym roku najmłodsi będą mieli okazję do uczestniczenia w wielu ciekawych warsztatach, a dla zgłodniałych uczestników będzie czekać powiatowa grochówka.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.