Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wraca remont na A4 pomiędzy w. Brzemierz a PPO Karwiany

Wraca remont na A4 pomiędzy w. Brzemierz a PPO Karwiany
Fot. GDDKiA

Od poniedziałku 4 września wraca remont jezdni północnej autostrady A4 (kierunek z Opola do Wrocławia), na odcinku o długości ponad 16 km. Prace wykonywane będą pomiędzy węzłem Brzezimierz, a Punktem Poboru Opłat Karwiany.

Umowa na remont została podpisana w maju br. i obejmuje m.in. wymianę warstwy ścieralnej, wiążącej, lokalnie wymianę podbudowy, odtworzenie oznakowania poziomego, wymianę elementów BDR, w tym bariery. Przed wakacjami zostały wyremontowane place manewrowe na MOP Krajków. 

Remont podzielony jest na dwa odcinki, które będą odbywać się etapami. Każdy odcinek będzie wyłączony z ruchu pojazdów, a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek z Wrocławia do Opola). Na I remontowanym odcinku (ponad 9 km) wykonawca będzie realizował prace pomiędzy węzłami Brzezimierz a Wrocław Wschód. Prawdopodobnie przełożenie ruchu z jednej jezdni na drugą nastąpi ok. 8 września. O tym GDDKiA będzie informować na bieżąco. W trakcie trwania robót wprowadzone zostaną stosowne ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania.

Mając na uwadze dobro podrózujących, przez okres wakacyjny GDDKiA nie prowadziła prac remontowych na dolnośląskim odcinku autostrady. Remont musi jednak zostać wykonany. Jego głównym celem jest poprawa warunków jazdy i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom autostrady. 

Przewidując możliwość występowania utrudnień GDDKiA apeluje do użytkowników dróg krajowych o zrozumienie i cierpliwość oraz prosi o wybieranie tras alternatywnych do przejazdu.

GDDKiA A4 autostrada A4 bezpieczeństwo ruchu remont A4 węzeł Brzezimierz Punkt Poboru Opłat Karwiany

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.