Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Mariusz Idzik dołączył do Miedzi

Mariusz Idzik dołączył do Miedzi
Fot. B. Hamanowicz / Miedź Legnica

Miedź pozyskała 20-letniego napastnika Mariusza Idzika ze Śląska Wrocław.

Utalentowany piłkarz przechodzi obecnie rehabilitację po poważnej kontuzji kolana i do treningów wróci prawdopodobnie pod koniec października.

Urodzony we Wrocławiu Idzik występował najpierw w juniorach Śląska, a później w zespole rezerw WKS-u. W sezonie 2015/16 w 14 meczach trzeciej ligi zdobył 7 bramek i został włączony do kadry pierwszej drużyny Śląska, w której zaliczył debiut w ekstraklasie i w Pucharze Polski. Jesienią 2016 roku zagrał kolejne 7 meczów w ekstraklasie w barwach Śląska, a na rundę wiosenną został wypożyczony do pierwszoligowej wówczas Wisły Puławy. Tam wystąpił w 11 spotkaniach i zdobył 4 bramki w Nice 1 Lidze.

W połowie maja, w meczu ze Stalą Mielec, doznał poważnej kontuzji kolana, po której czekała go operacja i długa rehabilitacja. Po podpisaniu kontraktu z Miedzią zawodnik będzie pracował nad powrotem do sprawności ze sztabem medycznym Miedzi, który z podobną kontuzją miał już do czynienia w przypadku Jakuba Vojtusa. Słowaka udało się postawić na nogi i doprowadzić do wysokiej formy.

– Cieszę się, że Mariusz trafił do Miedzi, bo to kolejny młody i perspektywiczny zawodnik z naszego regionu. Lepiej nie mógł wybrać klubu, bo opieka medyczna w Miedzi jest na bardzo wysokim poziomie i zrobimy wszystko, by jak najszybciej wrócił do gry – mówi trener Dominik Nowak.

Idzik podpisał z Miedzią 3-letnią umowę.

Miedź Legnica transfery wzmocnienia Mariusz Idzik sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.