Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wrzesień w Muzeum Pana Tadeusza

Wrzesień w Muzeum Pana Tadeusza
Fot. materiały prasowe

We wrześniu Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na szereg wydarzeń.

Począwszy od warsztatów i wykładów w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, różnorodnych zajęć w ramach stałych cyklów, aż po wyjątkową wystawę, na której po raz pierwszy zaprezentowane zostaną wszystkie zachowane karty brudnopisu i czystopisu Pana Tadeusza.

Aktualna wystawa czasowa Günter Grass – kolekcja gdańska w drodze potrwa do 17 września; w ramach wydarzeń jej towarzyszących już we wtorek 5 września odbędzie się czytanie tekstów Noblisty przez aktora Macieja Tomaszewskiego. W piątek 29 września zostanie otwarta nowa ekspozycja Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza”, na której po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane wszystkie zachowane karty brudnopisu i czystopisu poematu Adama Mickiewicza. Wystawie będą również towarzyszyły przestrzeń ze stanowiskami interaktywnymi zawierającymi zadania dla dzieci i dorosłych oraz program wydarzeń, m.in. warsztaty grafologiczne.

W ramach stałych cykli dla rodzin odbywać się będą Sobotnie warsztaty rodzinne oraz zajęcia Brzdąc w muzeum dla dzieci poniżej 2. roku życia. Podczas Niedzielnego oprowadzania przybliżony zostanie fotograficzny świat Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej, zaś w ramach popularnego cyklu Współcześni romantycy, organizowanego wspólnie z Uniwersytetem SWPS, odbędą się aż dwa wydarzenia. Pierwszy to My, indywidualiści – Strefa Psyche Extra, czyli całodzienne wykłady i warsztaty o współczesnym samotnym romantyku, a tydzień później wykład o perfekcjonizmie i pracoholizmie.

Wśród specjalnych wydarzeń jeszcze we wrześniu odbędzie się seria warsztatów i wykładów w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa, Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a także Dzień chińsko-polski, podczas którego uczestnicy będą mogli poznać kaligrafię, doświadczyć ceremonii herbacianej i posłuchać Pana Tadeusza po chińsku.

Od 1 września 2017 promocyjny bilet wstępu za 1 zł, który dotąd obowiązywał we wtorki, jest dostępny w każdą niedzielę. Natomiast podczas trwania wystawy czasowej Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza” ekspozycja stała Rękopis „Pana Tadeusza” będzie udostępniona bezpłatnie aż do 5 listopada, zaś wstęp na drugą wystawę stałą Misja: Polska będzie w cenie 12 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy).

 

PROGRAM

wrzesień 2017

 

każda sobota we wrześniu, godz. 12.00

cykl Sobotnie warsztaty rodzinne

 

wtorek, 5 września 2017, godz. 17.00

Czytanie fragmentów prozy Güntera Grassa

Maciej Tomaszewski

 

środa, 6 września 2017, godz. 12.00

Brzdąc dotyka (cykl Brzdąc w muzeum)

 

9–10 i 16–17 września 2017

Wykład i warsztaty w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

 

22–27 września 2017

Wykład i warsztaty w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

 

sobota, 23 września 2017, godz. 13.00–18.00

My, indywidualiści – Strefa Psyche Extra

inauguracja nowego sezonu cyklu Współcześni romantycy

 

niedziela, 24 września, godz. 10.00–18.00

Dzień chińsko-polski

 

niedziela, 24 września 2017, godz. 12.00

Piękny świat Grety. Wokół fotografii artystycznej Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej

prowadzenie: Kinga Łaska

cykl Niedzielne oprowadzanie

 

piątek, 29 września 2017, godz. 18.00

Inne strony rękopisu „Pana Tadeusza”

wernisaż wystawy

 

sobota, 30 września 2017, godz. 10.00–16.00

Warsztaty grafologiczne dla dorosłych i młodzieży wokół rękopisu Pana Tadeusza

 

sobota, 30 września 2017, godz. 16.00–18.00

Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą. Jak pracować mądrze? O perfekcjonizmie i pracoholizmie

prowadzenie: Adriana Bernady

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny z wyjątkiem Niedzielnego oprowadzania (bilet 1 zł); na warsztaty obowiązują zapisy. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.muzeumpanatadeusza.pl oraz na profilu www.facebook.com/panatadeusza.

Wrocław Muzeum Pana Tadeusza Pan Tadeusz rękopis inne strony rękopisu

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.