Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Stwórz wystawę z TIFF Festival oraz BWA Wrocław

Stwórz wystawę z TIFF Festival oraz BWA Wrocław
Fot. Witold Romer, z archiwum Macieja Bujko, dzięki uprzejmości Barbary Romer

TIFF Festival oraz BWA Wrocław zapraszają wrocławian do wspólnego tworzenia wyjątkowej wystawy "Przywiezione".

W przestrzeni galerii Dizajn BWA Wrocław zaprezentowane zostaną fotografie, które przybyły do Wrocławia po 1945 roku wraz z ludźmi na nowo zasiedlającymi to miasto. Zdjęcia te migrowały wraz ze swoimi właścicielami z różnych powodów i z różnych stron Polski. Trafiły do Wrocławia i pośrednio pokazują historię miasta i jego mieszkańców – historię polityczną, społeczną, kulturową, a także bardzo współczesną. Jednocześnie są to zdjęcia, na których Wrocławia nie ma – takie, które ujawniają to, że wiele osób mieszkających w tym mieście, tworzących jego charakter, ma swoje korzenie gdzie indziej. 

To wystawa, która pokazuje także, że przesiedlenia, migracje, przeprowadzki – przymusowe, dobrowolne, dramatyczne lub związane z aspiracjami – wiążą się często z zabieraniem ze sobą fotografii wciąż uważanych za jedne z najważniejszych przedmiotów pamiątkowych, budujących relacje rodzinne, dających poczucie tożsamości. W ramach wystawy prezentowane będzie też archiwum fotograficzne Witolda Romera, jak również zdjęcia widzów, którzy będą mogli aktywnie współtworzyć tę ekspozycję. 

Wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć wystawę Przywiezione, organizatorzy zapraszają do przynoszenia swoich zdjęć do galerii Dizajn BWA Wrocław w dniach 7-30.09.2017 (środa-piątek) w godzinach 16:00-20:00 oraz w weekend w godzinach: 12:00-20:00 lub też do kontaktu:biuro@tiff.wroc.pl. 

Wrocław Przywiezione Dizajn BWA Wrocław

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.