Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wielki piłkarski turniej w Brzegu Dolnym. Przyjedzie Śląsk, Legia i Lech

Wielki piłkarski turniej w Brzegu Dolnym. Przyjedzie Śląsk, Legia i Lech
Fot. materiały prasowe

10 znanych drużyn z całej Polski, ponad 160 młodych piłkarzy i mnóstwo sportowych emocji. 23 września w Brzegu Dolnym odbędzie się 1. edycja MicoCup – turnieju z udziałem najlepszych akademii piłkarskich w Polsce.

MicoCup to turniej piłkarski organizowany przez Akademię Piłkarską w Brzegu Dolnym oraz markę Micoled. W 1. edycji udział wezmą młodzi piłkarze do trzynastego roku życia z najbardziej znanych polskich klubów.

- Takiego turnieju ani w Brzegu Dolnym, ani w ogóle w regionie jeszcze nie było. Przyjadą do nas największe sportowe marki, m.in. Śląsk Wrocław, Legia Warszawa czy Lech Poznań. To ogromna szansa dla tutejszych chłopaków żeby się pokazać i skonfrontować z zawodnikami z tych najbardziej znanych klubów. Można powiedzieć, że będzie to rywalizacja małej Ekstraklasy – mówi Robert Woźniak, prezes marki Micoled, współorganizatora turnieju. - Przy okazji to duże wydarzenie sportowe, które będzie atrakcyjne nie tylko dla fanów piłki nożnej. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi. Wstęp jest darmowy, będzie też strefa gastronomiczna – dodaje.

Oprócz wspomnianych w tytule ekip, po brzeskiej murawie będą biegać piłkarze Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze, Jagielloni Białystok, Lechii Gdańsk, FC Wrocław Academy oraz gospodarzy turnieju – zawodników z AP Brzeg Dolny. 

Dwa dni zaciętej gry

Do rywalizacji stanie ponad 160 młodych sportowców. Zawody będą podzielone na dwa dni. Ich areną będą boiska kompleksu hotelowo–sportowego w Brzegu Dolnym przy ulicy Kolejowej 1. Wydarzenie zainauguruje ceremonia otwarcia.

W sobotę, 23 września, drużyny w dwóch grupach będą rywalizować w trybie każdy z każdym. Następnego dnia odbędzie się turniej finałowy. Wtedy też poznamy zwycięzcę oraz dokładny układ tabeli. 

- Każda z ekip rozegra w sumie 8 spotkań w systemie 9 na 9 młodych piłkarzy. Mecze będą trwały 25 minut – tłumaczy Bartłomiej Malesza, prezes Akademii Piłkarskiej w Brzegu Dolnym.

Znany bramkarz ambasadorem turnieju

Ambasadorem turnieju został Jakub Słowik – bramkarz Śląska Wrocław, który wcześniej występował między innymi w Jagielloni Białystok, czy Pogoni Szczecin. W trakcie swojej  kariery zadebiutował również w oficjalny meczu reprezentacji Polski.

- Każdy z nas, profesjonalnych piłkarzy, często zaczynał od takich turniejów, więc bardzo możliwe, że w Brzegu Dolnym wystąpi nowy Lewandowski – mówi Jakub Słowik. – Na turniejach juniorskich zawsze panuje wyjątkowa atmosfera. Młodzi najbardziej cieszą się piłką, co udziela się publiczności. Na pewno będzie na co popatrzeć. Serdecznie zapraszamy – dodaje.

Organizatorem wydarzenia jest Akademia Piłkarska Brzeg Dolny oraz firma Micoled. W organizację turnieju zaangażowali się także: miasto i gmina Brzeg Dolny, firma Lange Łukaszuk, agencja 3R oraz firma Gardenia.

MicoCup Brzeg Dolny turniej dziecięcy AP Brzeg Dolny Akademia Piłkarska Brzeg Dolny

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.