Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Praktyki w Austrii dla uczących się w zawodach kelner i kucharz – ostatnie dni na zgłoszenia

Praktyki w Austrii dla uczących się w zawodach kelner i kucharz  – ostatnie dni na zgłoszenia
Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com

Rusza 7. edycja projektu „Praktyki w Austrii dla najlepszych”. Do przedsięwzięcia mogą się zgłaszać dolnośląskie szkoły.

Projekt skierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół kształcących w zawodach gastronomicznych (np. kelner, kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych), a jego główny cel to wspieranie i rozwój zawodowy młodzieży.

– Projekt praktyk w Austrii z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jego uczestnicy mogą liczyć na 6-tygodniowe praktyki zawodowe u austriackich pracodawców – właścicieli hoteli 3-, 4- i 5-gwiazdkowych, pensjonatów i domów gościnnych. Przedsięwzięcie realizują doradcy EURES z DWUP oraz doradcy EURES z Austrii z Arbeitsmarktservice Salzburg i Vorarlberg. Praktyki odbywają się w sezonie zimowym, w dwóch alpejskich, bardzo atrakcyjnych turystycznie landach: Salzburg i Vorarlberg. 6-tygodniowy termin obejmuje 2 tygodnie ferii zimowych – mówi Lilla Jaroń, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W najnowszej edycji praktyki w obu regionach przewidziane są od 15 stycznia do 25 lutego 2018 r. Umowa o praktyki, zawierana jest pomiędzy uczniem, szkołą a pracodawcą. Zapewnia wynagrodzenie – ok 850 euro brutto/miesięcznie, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, pełne ubezpieczenie oraz po ukończeniu praktyk świadectwo pracy w j. niemieckim. Jedynie koszt przejazdu jest opłacany przez ucznia. 

Warunki, które muszą spełnić uczniowie, to przede wszystkim pełnoletniość, odbyte praktyki zawodowe w Polsce oraz znajomość j. niemieckiego na poziomie komunikatywnym.

Termin zgłoszeń dla zainteresowanych uczniów oraz szkół upływa 15 września.

Zgłoszenia przyjmują i informacji udzielają doradcy EURES:

Joanna Cecka – joanna.cecka@dwup.pl, tel. 71 397 43 11,
Judyta Babiarz – judyta.babiarz@dwup.pl, tel. 75 754 51 79.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.