Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

I Górski Półmaraton Wałbrzych. RWSB na ostatniej prostej

 I Górski Półmaraton Wałbrzych. RWSB na ostatniej prostej
Fot. materiał prasowy

Prawie 300 osób, mimo nagłego załamania pogody, pojawiło się na starcie kolejnego górskiego biegu zaliczanego do cyklu Runners World Super Bieg.

Debiut Wałbrzycha w rodzinie biegów RWSB był niezwykle udany, a chęci do biegania nie popsuła nawet kapryśna deszczowa aura, która dołożyła swoje do skali trudności tych zawodów. Górujący nad startem i metą masyw Chełmca co jakiś czas ginął we mgle i siwych deszczowych chmurach, a właśnie tam toczyła się rywalizacja na obu wałbrzyskich dystansach, bo oprócz półmaratonu mieliśmy też bieg na 10 km.

Było błoto, były kamienie, korzenie, męczące podbiegi i karkołomne zbiegi. Jednym słowem - mieliśmy tego dnia w Wałbrzychu bieg górski z prawdziwego zdarzenia.

Pierwsi na mecie pojawili się więc oczywiście zawodnicy kończący "dychę", a bieg zakończył się zwycięstwem Bartosza Zająca (BZ Training System). Drugie miejsce zajął Rafał Matyja (Huta Julia Sport Team), a trzecie Bartłomiej Wojsław (KB Sobótka).

W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Kinga Jurczyk (Matner Running Team), wygrywając bieg przed Pauliną Szarzyńską (Młode Wilki) i Dominką Wyleżoł (Biegamdlazdrowia.pl).

Na zwycięzcę półmaratonu trzeba było poczekać nieco ponad półtorej godziny, a na najwyższym stopniu podium stanął Ondrej Penc (Cyklo Tony) z Czech. Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław) zameldował się na pozycji drugiej, a Kamil Musielski (Lincoln Electric Bester Run Team) na trzeciej.

Jagoda Durkalec z Bolkowa wygrała półmaraton wśród kobiet, na drugim miejscu dobiegła Agnieszka Górniak - Antkowiak (Oborygeni), a na trzecim Natalia Bihun (GT Rat).

Dodatkową klasyfikacją były Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w biegach górskich i, jak należało się spodziewać, miasto - gospodarz wystawiło silną biegową reprezentację. Dekorację uzupełniło nagradzenie najlepszych zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych oraz w dwóch klasyfikacjach drużynowych. 

Najtwardsi z twardych pojawili się w minoną niedzielę na starcie tych dwóch górskich biegów, mogąc tylko domyślać się jakie atrakcje czekają  na trasie. Zbiegi, a zwłaszcza jeden, będą na pewno długo jeszcze pamiętane i wspominane. Każdy bieg spod znaku RWSB przynosi w tym roku coś nowego - nowe trasy, nowe miejsca, nowe niespodzianki. Startowaliśmy już w tym roku w ulewnym deszczu, śniegu, gradzie, w palącym słońcu i porywistym wietrze. Cykl powoli zmierza do mety, niesiony pozytywną energią zawodników, którzy coraz liczniej przyjeżdżają na kolejne edycje i wracają na następne.

8 października finał RWSB 2017 - bieg alpejski 4F Świeradów RUN - na Stóg Izerski. Tego dnia poznamy zwycięzców w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Runner's World Super Bieg.

Organizatorzy cyklu zapraszają również na jedyny w swoim rodzaju bieg uliczny - Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze - w sam raz na zakończenie biegowego sezonu - 11 listopada. Zapisy wkrótce.

I Górski Półmaraton Wałbrzych RWSB

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.