Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Debata: Niemcy na mapie Europy?

Debata: Niemcy na mapie Europy?
Fot. materiały prasowe

Problematyka niemiecka okazała się dość niespodziewanie nabrać na żywotności w polskim życiu politycznym oraz publicystyce. To właśnie ona będzie tematem najbliższej dyskusji we wrocławskim oddziale Civitas Christiana.

Gwałtowność sporu o odszkodowania za II Wojnę Światową czy kwestia przeproszenia za sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”, które media niemieckie co i rusz powtarzają, przysłania rzecz najważniejszą: głębszy namysł nad miejscem Niemiec na mapie Europy. Nie tylko z perspektywy geografii i bieżącej polityki, lecz przede wszystkim w kontekście polskiej myśli politycznej i historiozoficznej, która paradoksalnie może okazać się przydatna w dzisiejszych czasach.

We wrocławskim „Civitas Christiana” dyskutować będą Piotr Sutowicz, dyrektor Oddziału Okręgowego we Wrocławiu i członek Rady Głównej „Civitas Christiana” oraz dr Tomasz Stępień, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej, a przede wszystkim autor monografii poświęconej najwierniejszemu uczniowi prof. Feliksa Konecznego Antonowi Hilckmanowi, tudzież wydawca jego dzieł zebranych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 września 2017 r., o godz. 17.00 przy ul. Kuźniczej 11-13 (sala klubowa, I p.).

Civitas Christiana Niemcy Europa mapa Europy Piotr Sutowicz dr Tomasz Stępień

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.