Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Oława: Ponad kg marihuany i kilkadziesiąt telefonów komórkowych zabezpieczyli policjanci

(FOTO) Oława: Ponad kg marihuany i kilkadziesiąt telefonów komórkowych zabezpieczyli policjanci
Fot. KPP Oława

Oławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu miał ponad kg marihuany oraz kilkadziesiąt telefonów komórkowych.

Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy tuż po zgłoszeniu kradzieży dwóch telefonów komórkowych, aparatu fotograficznego i damskiej torebki. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dyżurny oławskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży mienia - dwóch telefonów komórkowych, aparatu fotograficznego i damskiej torebki. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że po zakończonej imprezie urodzinowej odbywającej się na terenie ogrodów działkowych, dwie uczestniczki zauważyły brak swoich rzeczy. Podejrzenie o kradzież padło na jednego z uczestników, który wyszedł wcześniej z imprezy.

Policjanci podczas dojazdu do miejsca interwencji usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła i zauważyli, jak z okna budynku ktoś wyrzuca różne przedmioty. Okazało się, że sprawca próbował pozbyć się dowodów przestępstwa. 27 - letni ołowianin był pijany. W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty i przekazali je właścicielom. W toku dalszych czynności prowadzonych przez policjantów w mieszkaniu podejrzanego, policjanci ujawnili ponad kg suszu roślinnego. Ponadto zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Ich źródło pochodzenia jest obecnie przez funkcjonariuszy sprawdzane.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości 3,2 tys. złotych, posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania ich innym osobom.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 - 316 - 497

Powiat Oławski Oława narkotyki KPP Oława

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.