Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

H&M zainwestuje w LSSE

H&M zainwestuje w LSSE
Fot. materiały prasowe

H&M zainwestuje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ponad 280 mln zł i stworzy co najmniej tysiąc nowych miejsc. W podstrefie Krzywa inwestor wybuduje nowoczesne centrum logistyczne. Będzie to już trzecie centrum dystrybucji H&M w Polsce.

To bardzo ważny projekt dla regionu. Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku szukały pracy, co praktycznie wyeliminuje bezrobocie w Gminie Chojnów. Ważne jest dla nas każde nowe miejsce pracy. Tym bardziej jeśli, zgodnie z zapewnieniami inwestora, będzie ono nowoczesne, przyjazne i bezpieczne dla samego pracownika - podkreśla Witold Lech Idczak, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nowoczesne centrum logistyczne będzie zlokalizowane w miejscowości Krzywa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – zaledwie 700 m od węzła drogowego „Krzywa” autostrady A4 i drogi krajowej 94.

Logistyka jest niezwykle istotnym elementem w rozwijającej się sieci branży detalicznej, podlegającej nieustannym przeobrażeniom, które wymagają inwestycji również w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a ten projekt świetnie spełnia warunki niezbędne do zapewnienia niezawodnego i konkurencyjnego procesu dystrybucji - podkreśla Michael Schultz, H&M Planning Market East Logistics Manager.

H&M planuje otwarcie centrum na przełomie 2018 i 2019 r. W nowoczesnym obiekcie pracę znajdzie ponad 1000 osób. Inwestor zapewnia, że budynek będzie wyposażony w wiele dogodnych rozwiązań, zapewniających bezpieczne, przyjazne i nowoczesne środowisko pracy.

Obiekt będzie przyjazny dla środowiska. Zostanie zbudowany zgodnie z wymogami międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej budynków LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Silver.

Dlatego już na etapie projektowania Centrum Dystrybucyjnego w Krzywej H&M planuje zastosowanie proekologicznych rozwiązań, które będą wykorzystane podczas budowy, użytkowania i konserwacji. Realizacja projektu możliwa była dzięki współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Ministerstwem Rozwoju oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

H&M Michael Schultz LSSE Witold Lech Idczak Krzywa Gmina Chojnów centrum logistyczne

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.