Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Festyn Niezależne Gajowice

Festyn Niezależne Gajowice
Fot. materiały prasowe

W niedzielę 24 września odbędzie się festyn osiedlowy w zieleńcu przy ul. Wróblej i Gajowickiej. Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Gajowice.

Dlaczego Niezależne Gajowice?

- Nie chodzi tutaj o secesję naszego osiedla :) Chcemy, aby nasze osiedle było niezależne – od uzależnień – wyjaśnia Anna Wiśniewska, Przewodnicząca Rady Osiedla Gajowice.

- Od siedmiu  lat organizujemy tu festyn. Każdego roku impreza ma określoną tematykę. Były to m.in. sprawy obywatelskie, zdrowie, śpiew, a w tym roku chcemy zwiększyć świadomość mieszkańców w kwestii uzależnień. Niestety, coraz bardziej młodych ludzi pochłaniają używki – dodaje przewodnicząca.

Dlatego Rada Osiedla zaprosiła do współpracy przy festynie specjalistów od uzależnień: poradnie „Karan”, „Return” oraz stowarzyszenie „Powrót  z  U”.

W programie na scenie przewidziano występy uczniów ze szkół, przedszkoli oraz Chóru Radość i Chóru Gajowickiego. Do tego dużo atrakcji dla najmłodszych, takich jak dmuchane zamki, fotobudka, przejażdżki kucykiem.

- Dużym zainteresowaniem cieszy się też bieg sponsorowany, z którego dochód przeznaczany jest dla chorych dzieciaków, podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – mówi Anna Wiśniewska.

Nie zabraknie konkursów, np. na najwyższego mieszkańca Gajowic, rysunkowych, loterii, czy turnieju szachowego. Na osiedlu zawita joga śmiechu i… tajemnicza kalistenika. Będzie także kawiarenka sąsiedzka. Festyn odbywa się w godzinach od 12 do 17.

Gajowice Wrocław Rada Osiedla Gajowice Rada Osiedla Anna Wiśniewska festyn osiedlowy Niezależne Gajowice

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.