Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Impel Wrocław sparował z Dresdner SC

Impel Wrocław sparował z Dresdner SC
Fot. Impel Wrocław

Impel Wrocław zakończył trzydniowe, wspólne treningi z zespołem Dresdner SC. Zwieńczeniem współpracy był sobotni sparing rozegrany w Jelczu-Laskowicach. Tam lepsze okazały się rywalki.

Wrocławski zespół gościł drużynę z Drezna przez trzy dni. W czwartek wspólnie trenowano w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach, w piątek treningi przeniosły się do treningowej hali Impelek – do Wrocławia. Sobotni sparing rozegrano w Jelczu-Laskowicach.

Trener Marek Solarewicz w pierwszej odsłonie do gry desygnował Magdę Wawrzyniak po przekątnej z Valerie Nichol. Parę przyjmujących (Ilona Gierak i Tamara Gałucha) uzupełniała młoda libero Karolina Pancewicz, która pojawiła się w miejsce kontuzjowanej Marii Stenzel. Na środku siatki zagrała Iga Chojnacka oraz Anna Łozowska. W kolejnych setach swoją szansę na grę otrzymały pozostałe Impelki – Weronika Wołodko, Aleksandra Trojan i Julia Szczurowska.

- We wczorajszym sparingu zagrała Karolina Pancewicz, gdyż Merry (Marysia Stenzel, przyp. red.) zmaga się z nadciągnięciem pachwiny. Mamy jednak nadzieję, że nasza libero będzie gotowa do gry w nadchodzącym tygodniu, bo jest bardzo ważną zawodniczką w naszym zespole – tak nieobecność Marii Stenzel na boisku tłumaczy pierwszy szkoleniowiec drużyny – Marek Solarewicz.

Mecz zakończył się wygraną 3:1 rywalek z Drezna. Przeciwniczki zawiesiły poprzeczkę dość wysoko, momentami pokazując szybką i solidną siatkówkę. Dla Impelek był to pierwszy sparing z przeciwnikiem z tej półki. Zarówno dla sztabu, jak i samych zawodniczek to cenna lekcja, z której z pewnością wyciągnięte zostaną kolejne wnioski.

W przyszłym tygodniu Impelki będą miały okazję na rewanż. Tym razem jednak to wrocławianki wystąpią w roli gościa na turnieju w Dreźnie. Najpierw – w środę – rozegrają mecz z ŁKS Commercecon Łódź, następnie w piątek z gospodyniami turnieju.

Impel Wrocław Dresdner SC okres przygotowawczy sparing mecz kontrolny sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.