X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Mistrzostwa i Puchar Europy w Nordic Walking w Legnicy

Mistrzostwa i Puchar Europy w Nordic Walking w Legnicy
Na zdjęciu Piotr Niechwiejczyk Fot. Anna Cybulska

Ponad 330 zawodników rywalizowało w Mistrzostwach i Pucharze Europy w Nordic Walking, które odbyły się (30 września) na malowniczej trasie w legnickim parku Miejskim.

Puchar Europy rozegrany został na dystansie 10 kilometrów. Powody do radości miała Małgorzata Kubiszyn z Lubaczowa, która po raz pierwszy przyjechała do naszego miasta i odniosła tutaj największy sukces w karierze. 

- Legnica jest dla mnie szczęśliwa – cieszyła się pani Małgosia, która jako pierwsza zawodniczka minęła metę.

– Jestem zauroczona parkiem. Trasa była fajna, choć trochę brakowało mi pagórków. Nordic Walking to sport dla każdego. Po przejściu kilku kilometrów człowiek jest szczęśliwy i czuje się, jak nowo narodzony - dodała.

Wśród panów pierwszy na metę przyszedł Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic. 

- Każdy jest zwycięzcą tych mistrzostw – mówił pan Piotr, który chodzi z kijkami od pięciu lat i ma spore sukcesyi dodał:  – Zawody zorganizowano na światowym poziomie. 

Wziął w nich też udział 63–letni polkowiczanin Krzysztof Machajek, któremu18 lat temu lekarze przeszczepili serce. Potem jeszcze miał udar. Nie poddał się.

– Dowiedziałem się, że dla mnie najlepszy jest Nordic Walking – zwierzał się pan Krzysztof.

– Serce potrzebuje ruchu i ten sport je wspiera. Podczas takich zawodów pokazuję, że można żyć aktywnie po przeszczepie. A także propaguję ideę transplantacji - dodał. 

Z kolei Mistrzostwa Europy rozegrano na dystansie 5 km. Pierwszy linię mety minął Karol Stiller z Częstochowy. Zarówno Puchar, jak i Mistrzostwa rozgrywane były w wielu kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowała reprezentacja naszego miasta. Innym międzynarodowym akcentem było podpisanie w naszym parku umowy o przyjęciu białoruskiej federacji Nordic Walking do struktur europejskich. 

Prezydent Tadeusz Krzakowski powiedział na zakończenie imprezy:

- Jesteśmy dumni, że mogliśmy was gościć w naszym pięknym mieście. Gratuluję wszystkim dojścia do celu. I życzę dalszych sukcesów. 

Fotorelacja z zawodów dostępna na stronie legnica24h.pl

Mistrzostwa w Nordic Walking Puchar Europy w Nordic Walking Legnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.