Marcin Możdżonek w Cuprum

Marcin Możdżonek w Cuprum
W przyszłym sezonie w lubińskim zespole zobaczymy mistrza świata!

Mistrz świata podpisał z lubińskim klubem roczny kontrakt. Możdżonek wraca do PlusLigi po rocznej przerwie na występy w tureckim Halkbanku Ankara.

Przed grą w jednym z czołowych europejskich klubów, wychowanek AZS-u Olsztyn, występował w przez dwa lata zespole ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej przez cztery lata bronił barw Skry Bełchatów, do której trafił ze swojego macierzystego klubu z Olsztyna. W swojej karierze trzykrotnie wywalczył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski, do tego trzy razy zdobywał brązowy medal mistrzostw kraju. Ponadto Możdżonek czterokrotnie sięgał po Puchar Polski. W latach 2009-10 dwukrotnie ze Skrą Bełchatów zdobył srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata. Z bełchatowskim klubem wywalczył też srebro i brąz w Lidze Mistrzów.

Z kolei w ostatnim sezonie z Halkbankiem Ankara zwyciężył w Pucharze Turcji i sięgnął po wicemistrzostwo kraju. Wraz z kadrą narodową Możdżonek zdobył w ubiegłym roku mistrzostwo świata, a w 2012 roku wygrał Ligę Światową. W 2011 roku wywalczył srebro w Pucharze Świata. Wcześniej, w 2009 roku, sięgnął z biało-czerwonymi po mistrzostwo Europy. Jest także brązowym medalistą czempionatu Starego Kontynentu i brązowym medalistą Ligi Światowej z 2011 roku. Pierwszym wielkim sukcesem w karierze Możdżonka było jednak złoto na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2003 roku w Iranie. W reprezentacji rozegrał ponad dwieście spotkań, w latach 2011-14 będąc kapitanem biało-czerwonych.

Na koncie Możdżonek ma też wiele indywidualnych nagród, m.in. dla najlepiej blokującego Klubowych Mistrzostw Świata w 2009 roku, Pucharu Świata w 2011 roku czy Ligi Światowej w 2012 roku. Póki co Marcin Możdżonek to najbardziej utytułowany siatkarz w historii, który zagra w Cuprum Lubin.

Przypomnijmy, że wcześniej z zespołem z Dolnego Śląska związało się dwóch przyjmujących reprezentacji Estonii. Grający ostatnio w lidze francuskiej Keith Pupart oraz Robert Täht z estońskiego BIGBANKU Tartu, z którym w 2014 roku sięgnął po mistrzostwo Estonii, a w ubiegłym sezonie po złoto w Schenker league, rozgrywkach estońsko-łotewskich. Täht był trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem tej ligi. Pierwszy z Estończyków związał się z Cuprum roczną, a drugi dwuletnią umową.

W przyszłym sezonie w lubińskiej hali RCS występować będzie też przyjmujący Łukasz Kaczmarek, zwycięzca Krispol I-ligi z Victorią Wałbrzych, który związał się z Cuprum trzyletnim kontraktem. Zespół z Lubina pozyskał także środkowego Dawida Gunię z Transferu Bydgoszcz, który podpisał dwuletni kontrakt. Także na dwa lata związał się z Cuprum atakujący Mateusz Malinowski, występujący ostatnio w Jastrzębskim Węglu. Roczny kontrakt z przedstawicielem Dolnego Śląska w PlusLidze podpisał przyjmujący Wojciech Włodarczyk, przez ostatnie dwa lata grający w Skrze Bełchatów.

W sezonie 2015/2016 w lubińskim zespole zabraknie natomiast Łukasza Kadziewicza, który zakończył karierę,  Pawła Siezieniewskiego, Łukasza Łapszyńskiego, Holendra Jeroena Trommela, Serba Ivana Borovnjaka oraz Ukraińca Dmytro Paszyckiego, który związał się dwuletnim kontraktem z Resovią Rzeszów.

Cuprum Lubin Marcin Możdżonek mistrz świata transfery

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.