Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Powstanie ścieżka przyrodnicza Jawor – Myślibórz!

Powstanie ścieżka przyrodnicza Jawor – Myślibórz!
Fot. materiały prasowe

W ostatnich dniach Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pozytywnie rozpatrzył złożony przez Powiat Jaworski wniosek, opiewający na kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

Celem jest między innymi wykonanie nasadzeń krzewów wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej Jawor – Myślibórz, na odcinku 3 km, wykonanie materiałów edukacyjnych broszur, map, ustawienie 5 tablic edukacyjno-przyrodniczych na trasie ścieżki.

- Jeszcze w tym roku wzdłuż istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Myśliborza nasadzonych zostanie 9 tysięcy krzewów (głównie ligustr pospolity oraz jaśminowiec wonny). Mamy nadzieję, że wiosną wszystko zacznie pięknie budzić się do życia, a otaczająca zieleń będzie cieszyć oko wszystkich korzystających ze ścieżki - mówi starosta Stanisław Laskowski.

W ramach pozyskanych środków przeprowadzony będzie również konkurs fotograficzny „PRZYRODA POWIATU JAWORSKIEGO W OBIEKTYWIE", który już niebawem zostanie ogłoszony, a najciekawsze prace zostaną opublikowane w kalendarzu, który zostanie wydany na rok 2018.

Wszystkich amatorów fotografii zachęcamy do śledzenia kanałów informacyjnych Powiatu Jaworskiego (www.facebook.com/powiatjaworski1www.powiat-jawor.pl) i zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania będą nagrody rzeczowe.

ścieżka rowerowa ścieżka pieszo-rowerowa Jawor Myślibórz Powiat Jaworski Starostwo Powiatowe Stanisław Laskowski Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.