Mistrzostwa na torze

Mistrzostwa na torze
Fot. KS Polkowice

W Gaworzycach rozegrano Mistrzostwa Polski Cross Nordic Walking. W rywalizacji wzięło udział ponad 50 kijkarzy z całego kraju. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Polkowic.

Crossowe Mistrzostwa Polski po raz pierwszy rozegrane zostały na torze motocrossowym w Gaworzycach. Na uczestników rywalizacji czekała ekstremalna trasa licząca 5 km. Zawodnicy zmagali się nie tylko z trudnym terenem, ale również z padającym deszczem, który utrudniał walkę. W sumie rozegrano 5 kategorii wiekowych. W większości dominowali sportowcy KS Metraco Polkowice zajmując miejsca na podium.

Najmłodszym uczestnikiem rywalizacji był 12-letni Sebastian Kowalski z Polkowic, który w kategorii Junior zajął 2 miejsce. Zawodnicy polkowickiej sekcji aż 12 razy stawali na podium zdobywając: 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Na uwagę zasługują również wysokie miejsca polkowiczan, którzy dopiero planują starty w barwach KS Metraco. Druga w kategorii K 50-59 była Bożena Wiśniewska, a trzecia Beata Majewicz.

 

Miejsca medalowe zawodników KS Metraco Polkowice:

I miejsce – Anna Zaczyńska – K 30-39
I miejsce – Artur Kryś – M 40-49
I miejsce  – Renata Jędrasiak – K 50-59
I miejsce – Ireneusz Lubiatowski – M 50-59
I miejsce – Lucyna Stępień – K 60+
I miejsce – Stefan Helwich – M 60+

II miejsce – Piotr Siwak – M 50-59
II miejsce – Jolanta Kurzawska – K 60+
II miejsce – Jan Mikołajczak –M 60+

III miejsce – Roman Woroch – M 50-59
III miejsce – Janina Woronko - Zaczyńska – K 60+
III miejsce – Krzysztof Kalisz – M 60+

Mistrzostwa Polski Cross Nordic Walking Gaworzyce KS Metraco Polkowice Sebastian Kowalski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.