Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wrocławscy Zieloni wybrali nowy zarząd

Wrocławscy Zieloni wybrali nowy zarząd
Fot. materiały prasowe

Działacze zapowiadają start w wyborach samorządowych z sukcesami. Partia Zieloni we Wrocławiu wybrała nowy zarząd. Współprzewodniczącymi zostali Paweł Pomian i Julia Rokicka.

Przewodniczącym ponowie został Paweł Pomian, który jest również radnym na osiedlu Gajowice. Oprócz tego działa również m.in. w Dolnośląskim Alarmie Smogowym i stowarzyszeniu EKO-UNIA. Zajmuje się akwarystyką oraz studiuje ochronę środowiska i komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w branży public relations.

To będzie ważny rok dla Zielonych we Wrocławiu. Startujemy w wyborach do rady miejskiej w lokalnej koalicji z Partią Razem oraz innymi środowiskami progresywnymi i miejskimi. Będziemy wystawiać listy w wyborach do sejmików wojewódzkich w całej Polsce. Wrocław jest dla nas bardzo ważnym miastem i wszystko na to wskazuje, będziemy mogli nim współrządzić. To dobrze, bo tak jak mieszkańcy chcemy miasta przyjaznego dla wszystkich i wygodnego – zapowiada Paweł Pomian.

Zieloni we władzach preferują zasadę parytetu płci, którą stosują również we własnym zarządzie. Współprzewodniczącą wybrana została Julia Rokicka. Studiowała politologię na Uniwersytecie Wrocławskim i University Libre de Bruxelles. Jest współzałożycielką stowarzyszenia Biorecykling. Zajmuje się koordynacją projektów związanych z nieruchomościami, wydarzeniami medialnymi, środowiskiem oraz branżą IT.

Mamy ambitne, ale realne plany. Gdy dostaniemy się do rady miejskiej czy sejmiku zajmiemy się problemem smogu. Priorytetowe będą dla nas kwestie związane z transportem miejskim czy koleją aglomeracyjną, a także zieleń miejska czy otwarte na spacerowiczów ogródki działkowe. Być może wtedy Wrocław będzie miał realne szanse na tytuł Zielonej Stolicy. Chcemy naprawić system segregacji odpadów, a także zająć się problemem braku mieszkań socjalnych – mówi Julia Rokicka.

W skład nowego zarządu wrocławskich Zielonych wchodzi również Robert Reisigová-Kielawski, znany m.in. z koordynacji zbiórek podpisów w projekcie Ratujmy Kobiety, Maciej Słobodzian, członek rady krajowej, był również szefem kampanii parlamentarnej Małgorzaty Tracz oraz Dorota Kozłowska, z wykształcenia farmaceutka.

Partia Zieloni koło wrocławskie Wrocław Rada Miejska Wrocławia Paweł Pomian Julia Rokicka Robert Reisigová-Kielawski Maciej Słobodzian Dorota Kozłowska

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.