Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica przyjazna małym i średnim przedsiębiorstwom

Legnica przyjazna małym i średnim przedsiębiorstwom
Fot. Anna Cybulska

Prezydent Legnicy otrzymał dziś (19 października) wyróżnienie dla miasta w postaci przyznanego przez Marszałka Województwa i Dolnośląski Fundusz Rozwoju Certyfikatu Gminy Przyjaznej Małym i Średnim Przedsiębiorstwom.

Tadeusz Krzakowski podpisał również, wraz z prezesem zarządu Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju, Markiem Ignorem, list intencyjny w sprawie wspólnego wspierania rozwoju drobnej przedsiębiorczości w skali miasta i całego regionu. 

- Cieszę się, że możemy dziś podpisać to porozumienie, z pożytkiem dla małych i średnich przedsiębiorców. Warto, aby oni wiedzieli jakie pieniądze są do ich dyspozycji i w jaki sposób można je wykorzystać. Mam nadzieję, że współpraca z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju będzie owocowała w postaci kolejnych projektów finansowych, które trafią do małych i średnich przedsiębiorców - mówił Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

- Jestem przekonany, że ta współpraca będzie owocna. Dostrzegamy rolę mikrofirm rodzinnych w regionie. Legnica bardzo dobrze się rozwija, przedsiębiorczość jest ponad przeciętną w stosunku do regionu. Mamy nadzieję, że z tą informacją dotrzemy do jak najszerszego grona przedsiębiorstw - mówił Marek Ignor, prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.

- W ostatnim czasie, na Dolnym Śląsku skorzystało z tego typu finansowania zwrotnego 6 tysięcy firm. Dolnośląski Fundusz Rozwoju dysponuje środkami 400 mln złotych. Już w przyszłym roku będzie dostępnych wiele form wsparcia tj. pożyczek, poręczeń, instrumentów kapitałowych. Blisko 200 mln złotych trafi do przedsiębiorstw. Mam nadzieję, że duża część trafi do Legnicy - dodał M. Ignor.

Wydarzenia tego dnia miały związek z zorganizowaną w Legnicy przez Agencję Rozwoju Regionalnego Arleg wraz z miastem Legnicą i Dolnośląskim Funduszem Rozwoju, adresowaną do przedsiębiorców konferencją „Wsparcie dla twojego biznesu”.

Dolnośląski Fundusz Rozwoju Legnica Tadeusz Krzakowski wsparcie dla firm Legnica przyjazna dla firm certyfikat list intencyjny Marek Ignor

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.