Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

Czas na przełamanie

Czas na przełamanie
Fot. Paweł Sasiela

Dwie porażki z rzędu sprawiły, że Olimpijki osunęły się z ligowego szczytu. Szansa na rehabilitację nadarza się jednak znakomita, bowiem w najbliższych dniach jaworzanki czekają dwa ważne pojedynki.

W sobotę Olimpia zagra w Mysłowicach z Silesia Volley MSK. Z kolei w środę 8 listopada do Jawora zawita Impel II Wrocław. Zespół z Mysłowic w tym sezonie radzi sobie podobnie jak Olimpia. Po pięciu meczach ma na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki. Sobotnie rywalki drużyny z miasta św. Marcina zaczęły sezon domową porażką 2:3 z KPKS-em Halemba. Następnie na wyjeździe wygrały 3:2 z SMS-em PZPS II Szczyrk, u siebie 3:1 z PLKS-em Pszczyna, przegrały 2:3 w Świdnicy i ograły na własnym parkiecie Impel II 3:1. 

Wyniki pokazują, że Silesia Volley rozkręca się z każdym meczem, a to oznacza, że w Mysłowicach nie ma co liczyć na łatwą wygraną. Drużyna z Jawora musi więc zaprezentować się lepiej niż w ostatnim starciu z Polonią Świdnica.

Były momenty dobre, ale więcej było momentów słabych. Dobrze, że to jest początek sezonu. Dziewczyny są trochę "podjechane", ale powoli będzie lepiej - mówił trener Lesław Chrzanowski, po derbach ze świdniczankami. - Po pierwszym secie zawsze jest takie spuszczenie powietrza, że fajnie wyszło. Gdyby złapały tego byka za rogi w drugiej partii, to myślę, że ten mecz by inaczej wyglądał. Ale gra się tak jak przeciwnik pozwala. Jesteśmy drużyną na pewno młodszą, bo mamy trzy starsze dziewczyny, a reszta to są bardzo młode dziewczyny. Nie wytrzymały presji, nie wiedziały jak sobie poradzić. Za każdym razem będzie lepiej. Pracujemy, dopiero schodzimy z siłowni i spokojnie będziemy grali dalej - dodawał szkoleniowiec Olimpii.

Po meczu w Mysłowicach jaworzanki zagrają kolejny derbowy pojedynek. Tym razem nad Nysą Szaloną pojawi się Impel II Wrocław. Choć ekipa ze stolicy Dolnego Śląska jest na dziewiątym miejscu w tabeli nie można jej lekceważyć. Wszak w jej barwach występują bardzo utalentowane, młode siatkarki. Jeszcze niedawno tę drużynę podziwiać mogliśmy w Młodej Lidze Kobiet, ale po jej rozwiązaniu wrocławianki trafiły do drugiej ligi.

Jest to bardzo ważna część działalności naszego klubu. Jak zawsze bardzo dużą wagę przykładamy do szkolenia młodzieży. Myślę, że kiedyś naszych wychowanek grających w ekstraklasie było trochę więcej. Później była pewna przerwa, ale w tej chwili jesteśmy na dobrej drodze, aby odbudować potęgę naszych grup młodzieżowych - zapowiadał przed startem Ligi Siatkówki Kobiet Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A. - Na dzisiaj to bezpośrednie zaplecze - juniorki, druga liga - to są zawodniczki, które przeszły całą drogę szkolenia. Są również wzmacniane, poszukujemy i próbujemy ściągać do Wrocławia najzdolniejsze zawodniczki z okolic, aby wzmocnić ten potencjał. Stąd decyzja o starcie w drugiej lidze. Ta decyzja była podyktowana również tym, że nie będzie w tym roku Młodej Ligi Kobiet, żeby te dziewczyny w wieku juniorskim miały szansę rywalizować z dobrym przeciwnikiem. Zespół będzie miał okazję przeżyć gorycz porażki i cieszyć się ze zwycięstwa. Znam te grupy młodzieżowe, kiedy tylko mogę bywam na zawodach i widzę, że jest tam ogromny potencjał, jest tam kilka naprawdę fajnych dziewczyn, które będą mogły w niedługim czasie zasilić nasz pierwszy zespół - dodawał.

Wrocławianki w bieżącym sezonie przegrały 0:3 w Pszczynie, wygrały 3:0 u siebie z Polonią Łaziska Górne, uległy 0:3 Polonii w Świdnicy, zwyciężyły u siebie 3:1 TKS Ekobet Tychy i ostatnio przegrały 1:3 w Mysłowicach. Początek środowego meczu w sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze o godz. 19.

druga liga Olimpia Silesia Volley Mysłowice MSK Mysłowice Impel II Wrocław Polonia Świdnica derby sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.