Nowy Olimpijski będzie większy!

Nowy Olimpijski będzie większy!
Fot. WTS Sparta Wrocław

To już pewna informacja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kibiców Betard Sparty Wrocław i klubu WTS Sparta - Urząd Miasta Wrocławia zdecydował, że jeszcze tej zimy na Nowym Olimpijskim pojawi się 555 dodatkowych krzesełek.

Większość z nich trafi na cieszące się dużym zainteresowaniem kibiców sektory L i M. Niewykluczone jednak, że zanim żużlowe motocykle ponownie zawarczą na stadionie, miejsc na trybunach jeszcze przybędzie. We wrocławskim magistracie są bowiem plany stworzenia jeszcze jednego sektora z miejscami siedzącymi.

- Dzięki tej inwestycji na przyszłorocznych meczach Betard Sparty Wrocław w najlepszej żużlowej lidze świata będziemy mieli do dyspozycji około 14.000 komfortowych miejsc. Bardzo się cieszymy, że miasto Wrocław dostrzega ten ogromny potencjał Sparty. Każde dodatkowe krzesełko na tym stadionie to trafiona inwestycja - mówi Krystyna Kloc, prezes WTS Sparty Wrocław.

Miniony sezon potwierdził, że zainteresowanie żużlem we Wrocławiu jest ogromne. Wraz z powrotem ścigania na wrocławskie Zalesie, w stolicy Dolnego Śląska ponownie wybuchła „moda na żużel”, a wrocławscy kibice szczelnie wypełniali nowy obiekt. Niemal wszystkie ligowe mecze na „Nowym Olimpijskim” obejrzał komplet publiczności (dotychczasowy rekord frekwencji to 13.100 widzów). Zawody ligowe z udziałem Betard Sparty Wrocław zobaczyło łącznie 105 117 kibiców i jest to najlepszy wynik w całej PGE Ekstralidze w 2017 roku. Wolnych krzesełek próżno było szukać także podczas żużlowego turnieju w ramach The World Games, w którym triumfowała Reprezentacja Polski prowadzona przez pochodzącego z Wrocławia kapitana Macieja Janowskiego.

- O tym jak wielkie było zainteresowanie spotkaniami naszych żużlowców na „Nowym Olimpijskim” najlepiej świadczy jednak fakt, że sprzedaż internetowa wejściówek na wielki finał ligi z FOGO Unią Leszno została zamknięta dosłownie w kilkadziesiąt minut - dodaje Adrian Skubis, koordynator ds. komunikacji we wrocławskim Klubie.

Powiększenie pojemności Stadionu Olimpijskiego to świetne wiadomości dla klubu WTS Sparta Wrocław, który w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie kibiców, już wkrótce zamierza rozpocząć dystrybucję karnetów na sezon 2018. Przypomnijmy, że żużlowcy Betard Sparty powrócili w 2017 roku do Wrocławia po niemal dwuletniej nieobecności, związanej z remontem zabytkowego Stadionu Olimpijskiego przy ulicy Paderewskiego 35.

Stadion Olimpijski Nowy Olimpijski Betard Sparta Wrocław WTS Sparta

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.