Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

XIX Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych – Jawor 2017

XIX Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych – Jawor 2017
Fot. materiały prasowe

Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury zaprasza na Koncert Laureatów XIX Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych – Jawor 2017.

Odbędzie się on 19 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze ul. Parkowa 5. Honorowy patronat nad projektem objęli: Emilian Bera – Burmistrz Miasta Jawora oraz Stanisław Laskowski – Starosta Jaworski.
 
Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się jesienią każdego roku. Młodzi kameraliści spotykają się w Jaworze od 1995 roku. W tym roku odbędzie się XIX edycja Przeglądu, a biorą w nim udział zespoły o różnym składzie instrumentalnym. Usłyszymy duety, tria, kwartety, kwintety.
 
W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, jest ogromne zainteresowanie imprezą. Swój udział zgłosiły 34 zespoły kameralne ze Szkół i Akademii Muzycznych z takich miast jak: Brema (Niemcy), Bytom, Gdańsk, Gródek (Ukraina), Hamburg (Niemcy), Jawor, Katowice, Kraków, Legnica, Lublin, Lwów (Ukraina), Łódź, Nysa, Ruda Śląska, Wrocław, a zatem do Jawora przyjedzie wielu wspaniałych młodych artystów. W większości są to Laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W ich wykonaniu usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale także rozrywkową i popularną.
 
Przesłuchania konkursowe odbędą się z udziałem publiczności w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w dniach 18 i 19 listopada 2018 r. Oceniani będą przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Mieczysława Stachury z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
 
Głównym organizatorem Przeglądu jest Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury, a współorganizatorami: Jaworski Ośrodek Kultury, Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa, Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy, Akademia Muzyczna  we Wrocławiu oraz  Hillersche Villa – gGmbH w Zittau. 
 
Sponsorami projektu są: Gmina Jawor, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Jaworze, Ronal Polska sp. z o.o oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
 
Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny.
 
 
Janina Duszeńko
        Prezes 
Jaworskiego Stowarzyszenia 
            Rozwoju Kultury

koncert laureatów XIX Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych Janina Duszeńko Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury ECMEN

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.