Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Gierek i Jaruzelski – dwa oblicza ludowej Polski

Gierek i Jaruzelski – dwa oblicza ludowej Polski
Gościem spotkania będzie Piotr Gajdziński. Fot. materiały prasowe

Podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu Środy nad książką odbędzie się rozmowa z redaktorem Piotrem Gajdzińskim, autorem biografii Edwarda Gierka i Wojciecha Jaruzelskiego.

Dwaj ostatni przywódcy PRL, pierwsi sekretarze Komitetu Centralnego PZPR, wywodzili się z tej samej ideologii, a jednak bardzo się różnili. Piotr Gajdziński w bestsellerowych biografiach "Gierek. Człowiek z węgla" i "Jaruzelski. Czerwony ślepowron" pokazuje ich drogi na szczyty władzy, wizje rozwoju Polski, różnice między technokratą Gierkiem, który otworzył Polskę na świat, jednocześnie ją zadłużając, i generałem Jaruzelskim, który wprowadził w Polsce stan wojenny, potem pokojowo oddał władzę.

Środy nad książką to cykl spotkań w sezonie 2017/2018, do których punktem wyjścia będą publikacje dotyczące najnowszej historii Polski: nowe, głośne, budzące kontrowersje, prezentujące różne spojrzenia na wydarzenia, wydawałoby się, oczywiste. Bohaterami spotkań będą ich autorzy: uczeni, publicyści, świadkowie historii, którzy odpowiedzą na pytania prowadzących i publiczności.

 

Muzeum Pana Tadeusza
Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-106 Wrocław

środa, 15 listopada 2017, godz. 17.00
wstęp wolny

Środy nad książką Piotr Gajdziński biografie Edward Gierek Wojciech Jaruzelski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.