Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

Jak z Rakowem, to na remis

Jak z Rakowem, to na remis
Fot. dolny-slask24h.pl

Tak jak na inaugurację sezonu, Miedź podzieliła się z Rakowem punktami. W przeciwieństwie do spotkania pod Jasną Górą, nad Kaczawą padły gole.

Od początku gospodarze zaczęli z animuszem. W 6 minucie Paweł Zieliński uderzył z prawej strony w długi róg, ale piłka mięła bramkę. Trzy minuty później Omar Santana także strzelając z prawej trafił w boczną siatkę. Minutę później w polu karnym gości faulowany był Fabian Piasecki i arbiter wskazał na "wapno". Marquitos uderzył w słupek, piłka przeleciała wzdłuż linii, ale na szczęście dla gospodarzy całym obwodem w bramce.

W 17 minucie z lewej strony sprzed pola karnego spróbował Wojciech Łobodziński, jednak przestrzelił. Sześć minut później Rafał Figiel odpowiedział uderzeniem po rzucie wolnym, ale nie trafił w bramkę. W 25 minucie Miedź przeprowadziła szybką kontrę. Przemysław Mystkowski zagrał do Marquitosa, ten popędził w stronę bramki, strzelił z prawej strony, jednak skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Dwie minuty później indywidualną akcję przeprowadził Rafał Augustyniak. Pomocnik przebiegł z piłką kilkanaście metrów i huknął na bramkę, a Mateusz Lis z trudem wybił na rzut rożny. W 36 minucie nad bramką uderzył Marquitos, a minutę później Raków odpowiedział akcją lewą stroną, lecz Łukasz Sapela był na posterunku.

W 41 minucie Piotr Malinowski strzelił głową obok bramki. Chwilę później legniczanie nie mieli już tyle szczęścia, bowiem Tomas Petrasek wykorzystał dogranie z lewej strony, umieszczając futbolówkę w siatce. 

Sześć minut po wznowieniu gry uderzenie Piaseckiego na rzut rożny wybił Lis. Po dośrodkowaniu głową obok bramki strzelił Łobodziński. W 54 minucie z lewej strony w boczną siatkę trafił Mladen Bartulović. Dwadzieścia minut później Augustyniak znakomicie zagrał do Bartulovicia, ten odegrał z pierwszej piłki do środka, a tam Piasecki trafił w bramkarza. W 90 minucie Jakub Vojtus uderzył z dystansu z rzutu wolnego, a Lis z trudem wybił piłkę za linię końcową.

 

Miedź Legnica - Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

Bramki: Marquitos (11) - Petrasek (42)

Żółte kartki: Augustyniak (77), Łobodziński (87) - Sapała (44), Migała (49), Łabojko (88), Petrasek (79)

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Asystenci: Adam Karasewicz (Wrocław), Bartosz Kaszyński (Bydgoszcz)

Miedź: Sapela - Zieliński, de Amo, Bożić, Bartczak, Santana (88. Garguła), Augustyniak, Mystkowski, Łobodziński, Marquitos (46. Bartulović), Piasecki (81. Vojtus); trener Dominik Nowak

Raków: Lis - Tomalski (87. Kuśmierek), Petrasek, Niewulis, Mondek, Mizgała (60. Oziębała), Sapała, Łabojko, Figiel, Malinowski, Czerkas (77. Embalo); trener Marek Papszun

Nice 1 Liga Miedź Marquitos Raków Częstochowa runda rewanżowa sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.