Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Straż Miejska we Wrocławiu do likwidacji? Zbiórka podpisów trwa.

Straż Miejska we Wrocławiu do likwidacji? Zbiórka podpisów trwa.
źródło: wolnosc.wroclaw.pl

Rozpoczęta we wrześniu zbiórka podpisów pod wnioskiem o likwidację Straży Miejskiej spotkała się ze znacznym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia.

Zdaniem organizatorów zdecydowana większość mieszkańców popiera pomysł zlikwidowania Straży. Okazuje się nawet, że liczba chętnych do poparcia pomysłu lekko zaskoczyła organizatorów:

Chętnych do podpisywania się pod likwidacją Straży Miejskiej jest dużo. Można wręcz powiedzieć, że bardziej brakuje rąk do czuwania nad akcją i samego zbierania podpisów, niż rąk podpisujących się pod projektem uchwały. Często nawet do stolika wrocławskiej Wolności ustawiają się kolejki.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Robert Grzechnik, szef wrocławskiego okręgu Partii Wolność. Z jego wypowiedzi wynika, że głównym argumentem dla likwidacji Straży są kwestie finansowe:

Utrzymanie jednego strażnika miejskiego kosztuje nas średnio 5100 zł miesięcznie, ta kwota jest nieadekwatna do świadczonych usług i najwyższy czas, aby Straż Miejska przeszła do historii Wrocławia.

Organizatorzy chcą zebrać o wiele więcej podpisów, niż jest to wymagane. Choć trudno oszacować przyszły wynik zbiórki, to tego rodzaju plan może się powieść. Już w pierwszych dwóch tygodniach udało się zebrać ponad pół tysiąca podpisów.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.